VLetenky

Antalya s TUI od 71 EUR

Antalya
Neskutočné skalné hrobky starovekej Lýcie v lokalite Dalyan (foto: miquitos/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Za krátkym oddychom pri mori sa máte príležitosť vybrať na famóznu Tureckú riviéru pri využití last minute ponuky charterových leteniek s TUI/Enter Air (s odletom z Krakova).

Spiatočné letenky do Antalye na Tureckej riviére sú k dispozícii za 297 PLN (alebo v prepočte cca 71 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II. (KRK) dňa 15. augusta (sobota) a návratom z Antalye (AYT) o 4 dni neskôr, t.j. dňa 19. augusta 2015 (streda) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Krakov – Antalya za 297 PLN (15.08.-19.08.2015)

Antalya a širšie okolie

Lákavú miliónovú Antalyu na preslávenej Tureckej riviére zrejme nebude treba našincom podrobnejšie predstavovať. Napokon o jej veľkej popularite svedčí i skutočnosť, že sa jedná o jednu z najnavštevovanejších lokalít našej planéty – v roku 2014 ju uvidelo okolo 12,5 milióna cestovateľov (a v minuloročnej letnej sezóne bola jednotkou aj u našich cestovateľov).

Príjemné kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri prekrásnych plážach a obrovskom kuse histórie však trošku v úzadí ostávajú v tomto pôsobivom kúte Turecka výborné podmienky nielen na pešiu turistiku, ale aj na pestovanie zimných športov. V priebehu zimných mesiacov máte možnosť sa do sýtosti “vyšantiť” v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), nachádzajúcom sa od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskôr sa už budete pohodovo kúpať vo vynikajúcom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo v celkom pôvabnom meste Antalya si istotne nenechajte ujsť kúzelnú pláž Konyaalti. V jej okolí určite neobíďte majestátne horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde natrafíte aj na neskutočne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, situovanú pri čarovnom mestečku Kemer (ležiacu zhruba 40 km na juh od Antalye).

Výlet do prekrásneho travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších skvelých letovísk Tureckej riviéry sa skúste vybrať na cestu do relatívne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás čaká v malebnom vnútrozemí Turecka, približne na polceste medzi znamenitými prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. V blízkosti Denizli narazíte na výnimočnou krásou požehnané Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fantastické miesto so skvelým výhľadom do širokého okolia skrýva majestátne stupňovité terasy z bieleho travertínu a ukľudňujúce horúce pramene. Nevynechajte ani fascinujúci rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0