VLetenky

Antalya s TUI od 68 EUR

Ölüdeniz
Idylické pobrežné mestečko Ölüdeniz na Tureckej riviére (foto: Fredi Bach/Flickr/CC BY 2.0)

Za krátkym oddychom pri mori sa máte príležitosť vydať na znamenitú Tureckú riviéru pri využití last minute ponuky charterových leteniek v réžii spoločnosti TUI (s odletom z Katovíc).

Spiatočné letenky na Tureckú riviéru sú k dispozícii za 297 PLN (alebo v prepočte cca 68 EUR) s odletom zo spomínaného katovického leteckého prístavu (KTW) dňa 4. júna a návratom z Antalye (AYT) dňa 9. júna 2016 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Katovice – Antalya za 299 PLN (04.06.-09.06.2016)

Antalya a širšie okolie

Lákavú miliónovú Antalyu na preslávenej Tureckej riviére zrejme nebude treba našincom podrobnejšie predstavovať. Napokon o jej veľkej popularite svedčí aj skutočnosť, že sa jedná o jednu z najnavštevovanejších lokalít planéty – v roku 2014 ju uvidelo okolo 12,5 milióna cestovateľov (a v minuloročnej letnej sezóne bola jednotkou aj u našich cestovateľov).

Príjemné kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri prekrásnych plážach a obrovskom kusisku histórie však trošku v úzadí zostávajú v tomto pôsobivom kúte Turecka výborné podmienky nielen na pešiu turistiku, ale aj na pestovanie zimných športov. V rámci zimných mesiacov máte možnosť sa do sýtosti “vyblázniť” v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), položenom od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskôr sa už budete pohodovo kúpať vo výbornom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo v celkom pôvabnom meste Antalya si istotne nenechajte ujsť kúzelnú pláž Konyaalti. V jej okolí určite neobíďte magické horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde natrafíte aj na neskutočne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, nachádzajúcu sa pri čarovnom mestečku Kemer (ležiacom zhruba 40 km južne od Antalye).

Výlet do nádherného travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších skvelých letovísk Tureckej riviéry sa skúste vybrať na cestu do relatívne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás čaká v malebnom vnútrozemí Turecka, približne na polceste medzi znamenitými prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. V blízkosti Denizli natrafíte na výnimočnou krásou obdarené Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fantastické miesto so skvelým výhľadom do širokého okolia skrýva majestátne stupňovité terasy z bieleho travertínu a upokojujúce horúce pramene. Nevynechajte ani dramatický rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0