VLetenky

Antalya s Travel Service od 77 EUR

Antalya
Fotogenické prímorské mestečko Ölüdeniz na Tureckej riviére (foto: Fredi Bach/Flickr/CC BY 2.0)

Na Tureckú riviéru sa majú šancu vybrať i stredoslovenskí cestovatelia pri využití last minute ponuky priamych charterových letov na krídlach spoločnosti Travel Service Slovakia (v spolupráci s partnerskými AirExplore) pri odlete zo Sliača (s odbavenou batožinou v základnej cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Tureckú riviéru sú k dispozícii za 1980 CZK (alebo v prepočte cca 77 EUR) s odletom zo spomínaného Sliača (SLD) dňa 3. augusta a návratom z Antalye (AYT) o 11 dní neskôr, t.j. dňa 14. augusta 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Sliač – Antalya za 1980 CZK / 77 EUR (03.08.-11.08.2018 / priamy let s odbavenou batožinou)

SLD-AYT
Sliač, Slovensko – Antalya, Turecko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Antalya a širšie okolie

Pohodové kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri nádherných plážach a obrovskom kuse histórie trochu v úzadí zostávajú v tomto impresívnom kúte Turecka vynikajúce podmienky nielen na pešiu turistiku, ale i na pestovanie zimných športov. V rámci zimných mesiacov sa dá sýtosti vyšantiť v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), vzdialenom od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskôr sa už budete príjemne kúpať vo výbornom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo v celkom príťažlivom meste Antalya si určite nenechajte ujsť čarovnú pláž Konyaalti. V jej okolí istotne nevynechajte dramatické horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde naďabíte i na nesmierne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, nachádzajúcu sa pri kúzelnom mestečku Kemer (situovanom približne 40 km južne od Antalye).

Výlet do prekrásneho travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších úžasných letovísk Tureckej riviéry sa skúste vypraviť na cestu do pomerne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás očakáva v malebnom vnútrozemí Turecka, zhruba na polceste medzi famóznymi prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. Blízko Denizli narazíte na mimoriadnou krásou požehnané Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fascinujúce miesto s úžasným výhľadom do širokého okolia ukrýva impozantné stupňovité terasy z bieleho travertínu a upokojúce horúce pramene. Neobíďte ani magický rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0