VLetenky

Antalya s Travel Service od 153 EUR

Antalya
Pobrežné scenérie Tureckej riviéry v oblasti “Gulf of Antalya” (foto: Alex Kulikov/Flickr/CC BY 2.0)

Na Tureckú riviéru sa majú príležitosť vypraviť aj stredoslovenskí cestovatelia vďaka last minute ponuke priamych charterových letov na palube spoločnosti Travel Service Slovakia (v spolupráci s partnerskými AirExplore) pri odlete zo Sliača (s odbavenou batožinou v základnej cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Tureckú riviéru sú k dispozícii za 3980 CZK (alebo v prepočte cca 153 EUR) s odletom zo spomínaného Sliača (SLD) dňa 13. júla a návratom z Antalye (AYT) o 11 dní neskôr, t.j. dňa 24. júla 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Sliač – Antalya za 3980 CZK / 153 EUR (13.07.-24.07.2018 / priamy let s odbavenou batožinou)

SLD-AYT
Sliač, Slovensko – Antalya, Turecko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Antalya a širšie okolie

Príjemné kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri prekrásnych plážach a obrovskom kusisku histórie trošku v úzadí ostávajú v tomto pôsobivom kúte Turecka výborné podmienky nielen na pešiu turistiku, ale aj na pestovanie zimných športov. V rámci zimných mesiacov sa možno sýtosti vyblázniť v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), vzdialenom od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskôr sa už budete pohodovo kúpať vo vynikajúcom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo vo vcelku pôvabnom meste Antalya si istotne nenechajte ujsť kúzelnú pláž Konyaalti. V jej okolí určite neobíďte magické horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde natrafíte aj na neskutočne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, nachádzajúcu sa pri čarovnom mestečku Kemer (položenom zhruba 40 km južne od Antalye).

Výlet do nádherného travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších skvelých letovísk Tureckej riviéry sa skúste vybrať na cestu do relatívne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás čaká v malebnom vnútrozemí Turecka, približne na polceste medzi znamenitými prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. V blízkosti Denizli naďabíte na výnimočnou krásou obdarené Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fantastické miesto so skvelým výhľadom do širokého okolia skrýva majestátne stupňovité terasy z bieleho travertínu a ukľudňujúce horúce pramene. Nevynechajte ani dramatický rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0