VLetenky

Antalya s Pegasus Airlines od 76 EUR

Ölüdeniz
Grandiózne mestečko Ölüdeniz na Tureckej riviére (foto: Sevtap Ön/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Nielen na výlet ku moru (prevažne počas jari) sa máte možnosť vypraviť na famóznu Tureckú riviéru pri využití ponuky leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do prímorského veľkomesta Antalya na Tureckej riviére sa dajú kúpiť za 76 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude nákup cez mobilnú aplikáciu leteckej spoločnosti do 3. januára 2016, v rámci ktorého získate zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v čase od 8. februára do 31. mája 2016 (s výnimkou blackoutu 13.05.-23.05.2016). Počas rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou) označiť “políčko” s názvom “mobilnej” kampane (“Your festive gift: 30% off…”) a následne bude základná cena (101 EUR) znížená o 30% (na 76 EUR).

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v dobe od konca marca do konca mája 2016 (okrem vylúčených období).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Tureckú riviéru môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 25. mája a návrat z Antalye (AYT) dňa 31. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Antalya za 76 EUR na mobilnej aplikácii (25.05.-31.05.2016 / 101 EUR pred zľavou)

Antalya a širšie okolie

Pútavú miliónovú Antalyu na legendárnej Tureckej riviére pravdepdobne nebude treba našincom podrobnejšie predstavovať. Napokon o jej veľkej obľúbenosti svedčí i skutočnosť, že sa jedná o jednu z najnavštevovanejších lokalít zemegule – v roku 2014 ju vzhliadlo okolo 12,5 milióna cestovateľov (a v minuloročnej letnej sezóne bola jednotkou i u našich cestovateľov).

Pohodové kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri nádherných plážach a obrovskom kusisku histórie však trochu v úzadí ostávajú v tomto impresívnom kúte Turecka vynikajúce podmienky nielen na pešiu turistiku, ale i na pestovanie zimných športov. Počas zimných mesiacov máte šancu sa do sýtosti “vyšantiť” v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), nachádzajúcom sa od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinu neskôr sa už budete príjemne kúpať vo vynikajúcom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo vo vcelku príťažlivom meste Antalya si určite nenechajte ujsť čarovnú pláž Konyaalti. V jej okolí istotne nevynechajte dramatické horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde naďabíte aj na nesmierne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, položenú pri kúzelnom mestečku Kemer (ležiacom približne 40 km južne od Antalye).

Výlet do prekrásneho travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších úžasných letovísk Tureckej riviéry sa skúste vydať na cestu do pomerne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás očakáva v malebnom vnútrozemí Turecka, zhruba na polceste medzi famóznymi prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. V blízkosti Denizli narazíte na mimoriadnou krásou požehnané Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fascinujúce miesto s úžasným výhľadom do širokého okolia ukrýva impozantné stupňovité terasy z bieleho travertínu a ukľudňujúce horúce pramene. Neobíďte ani fascinujúci rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0