VLetenky

Antalya s Pegasus Airlines od 74 EUR

Dalyan
Mysteriózne skalné hrobky starovekej Lýcie v lokalite Dalyan/Kaunos (foto: Rev Stan/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen za teplom ku moru počas chladnejšieho európskeho obdobia sa možno vybrať na znamenitú Tureckú riviéru pri využití ponuky leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Antalye na Tureckej riviére kúpite za 74 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Za podobnú sumu sa dá letieť i z Budapešti či z Prahy.

Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude kúpa cez mobilnú aplikáciu leteckej spoločnosti do 27.09.2015, v rámci ktorej získate zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v čase od 2. novembra 2015 do 26. marca 2016 (s výnimkou blackoutu 18.12.2015-13.01.2016, 22.01.-08.02.2016 a 24.03.-25.03.2016). V priebehu rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou) zaškrtnúť “políčko” s názvom “mobilnej” kampane (a následne bude základná cena znížená o “30%”).

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v dobe od začiatku decembra 2015 do konca marca 2016 (okrem uvedených vylúčených období).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Tureckú riviéru nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 5. decembra (sobota) a návratom z Antalye (AYT) dňa 7. decembra 2015 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Antalya za 74 EUR na mobilnej aplikácii (05.12.-07.12.2015 / 99 EUR pred zľavou)

Antalya a širšie okolie

Lákavú miliónovú Antalyu na preslávenej Tureckej riviére zrejme nebude treba našincom podrobnejšie predstavovať. Napokon o jej veľkej popularite svedčí aj skutočnosť, že sa jedná o jednu z najnavštevovanejších lokalít našej planéty – v roku 2014 ju uvidelo okolo 12,5 milióna cestovateľov (a v minuloročnej letnej sezóne bola jednotkou aj u našich cestovateľov).

Príjemné kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri prekrásnych plážach a obrovskom kuse histórie však trošku v úzadí zostávajú v tomto pôsobivom kúte Turecka výborné podmienky nielen na pešiu turistiku, ale aj na pestovanie zimných športov. Počas zimných mesiacov máte šancu sa do sýtosti “vyšantitť” v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), nachádzajúcom sa od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinu neskôr sa už budete pohodovo kúpať vo výbornom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo v celkom pôvabnom meste Antalya si istotne nenechajte ujsť kúzelnú pláž Konyaalti. V jej okolí určite neobíďte majestátne horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde natrafíte aj na neskutočne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, situovanú pri čarovnom mestečku Kemer (nachádzajúcom sa zhruba 40 km na juh od Antalye).

Výlet do nádherného travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších skvelých letovísk Tureckej riviéry sa skúste vybrať na cestu do relatívne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás čaká v malebnom vnútrozemí Turecka, približne na polceste medzi znamenitými prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. V blízkosti Denizli natrafíte na výnimočnou krásou požehnané Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fantastické miesto so skvelým výhľadom do širokého okolia skrýva majestátne stupňovité terasy z bieleho travertínu a ukľudňujúce horúce pramene. Nevynechajte ani fascinujúci rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0