VLetenky

Antalya s Pegasus Airlines od 68 EUR

Ölüdeniz
Fotogenické prímorské mestečko Ölüdeniz na Tureckej riviére (foto: nenadkostic1975/Pixabay/CC0)

Na Tureckú riviéru sa máte príležitosť vydať s last minute ponukou priamych (charterových) letov na palube spoločnosti Pegasus Airlines z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Tureckú riviéru kúpite za 68 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 31. mája (piatok) a návratom z Antalye (AYT) dňa 3. júna 2019 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Antalya za 68 EUR (31.05.-03.06.2019 / piatok – pondelok)
Pozn.: priamy let s odbavenou batožinou

VIE-AYT
Viedeň, Rakúsko – Antalya, Turecko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Antalya a širšie okolie

Pohodové kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri nádherných plážach a obrovskom kuse histórie trochu v úzadí ostávajú v tomto impresívnom kúte Turecka vynikajúce podmienky nielen na pešiu turistiku, ale i na pestovanie zimných športov. V rámci zimných mesiacov sa dá do sýtosti vyšantiť v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), vzdialenom od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskoršie sa už budete príjemne kúpať vo výbornom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo vo vcelku príťažlivom meste Antalya si určite nenechajte ujsť čarovnú pláž Konyaalti. V jej okolí istotne neobíďte dramatické horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde naďabíte i na nesmierne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, nachádzajúcu sa pri kúzelnom mestečku Kemer (situovanom približne 40 km južne od Antalye).

Výlet do prekrásneho travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších úžasných letovísk Tureckej riviéry sa skúste vypraviť na cestu do pomerne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás očakáva v malebnom vnútrozemí Turecka, zhruba na polceste medzi famóznymi prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. Blízko Denizli narazíte na mimoriadnou krásou požehnané Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fascinujúce miesto so skvelým výhľadom do širokého okolia ukrýva impozantné stupňovité terasy z bieleho travertínu a ukľudňujúce horúce pramene. Nevynechajte ani magický rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0

Add a Comment