VLetenky

Antalya s Niki od 64 EUR

Antalya
Priestor na oddych v oblasti kaňonu Saklikent Gorge (foto: Sarah Murray/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Za teplými slnečnými lúčmi sa máte možnosť vydať na znamenitú Tureckú riviéru pri využití last minute ponuky charterových leteniek na krídlach spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Antalye na Tureckej riviére sa dajú kúpiť za 64 EUR s odletom zo spomínaného leteckého prístavu vo viedenskom “Schwechate” (VIE) dňa 19. mája a návratom z Antalye (AYT) dňa 23. mája 2015 (sobota). Neveľké množstvo ďalších termínov s Niki/Air Berlin (prípadne v kombinácii s Austrian Airlines) v podobnom časovom období (s variabilnou dĺžkou pobytu) bude k dispozícii za príplatok od 10 EUR (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Antalya za 64 EUR (19.05.-23.05.2015)

Antalya a širšie okolie

Pútavú miliónovú Antalyu na svetoznámej Tureckej riviére pravdepodobne nebude treba našincom podrobnejšie predstavovať. Napokon o jej veľkej obľúbenosti svedčí aj skutočnosť, že sa jedná o tretiu najnavštevovanejšiu lokalitu planéty (hneď za francúzskym Parížom aj britským Londýnom a dokonca i pred americkým New Yorkom) – v roku 2011 ju vzhliadlo okolo 10,5 milióna cestovateľov (a v letnej sezóne v roku 2012 bola výraznou jednotkou i u našich cestovateľov).

Pohodové kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri nádherných plážach a obrovskom kusisku histórie však trochu v úzadí zostávajú v tomto impresívnom kúte Turecka vynikajúce podmienky nielen na pešiu turistiku, ale i na pestovanie zimných športov. Počas zimných mesiacov máte príležitosť sa do sýtosti “vyblázniť” v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), ležiacom od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskôr sa už budete príjemne kúpať vo výbornom Stredozemnom mori.

Vynikajúce možnosti na pešiu turistiku

Priamo vo vcelku príťažlivom meste Antalya si určite nenechajte ujsť čarovnú pláž Konyaalti. V jej okolí istotne nevynechajte impozantné horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde naďabíte aj na nesmierne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, položenú pri kúzelnom mestečku Kemer (nachádzajúcom sa približne 40 km južne od Antalye).

Výlet do nádherného travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších úžasných letovísk Tureckej riviéry sa skúste vydať na cestu do relatívne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás očakáva v malebnom vnútrozemí Turecka, zhruba na polceste medzi famóznymi prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. V blízkosti Denizli natrafíte na mimoriadnou krásou obdarené Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fascinujúce miesto s úžasným výhľadom do širokého okolia ukrýva impozantné stupňovité terasy z bieleho travertínu a ukľudňujúce horúce pramene. Neobíďte ani fascinujúci rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0