VLetenky

Antalya s Niki od 103 EUR

Antalya
Skalné hrobky starovekej Lýcie v lokalite Myra/Derme (foto: Jiuguang Wang/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen za oddychom pri mori sa máte príležitosť vydať na famóznu Tureckú riviéru pri využití last minute ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Antalye na Tureckej riviére sa dajú kúpiť za 103 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 2. septembra a návratom z Antalye (AYT) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 9. septembra 2015 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Antalya za 103 EUR (02.09.-09.09.2015)

Antalya a širšie okolie

Pútavú miliónovú Antalyu na svetoznámej Tureckej riviére pravdepodobne nebude treba našincom podrobnejšie predstavovať. Napokon o jej veľkej obľúbenosti svedčí aj skutočnosť, že sa jedná o jednu z najnavštevovanejších lokalít modrej planéty – v roku 2014 ju vzhliadlo okolo 12,5 milióna cestovateľov (a v minuloročnej letnej sezóne bola jednotkou i u našich cestovateľov).

Pohodové kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri nádherných plážach a obrovskom kusisku histórie však trochuv úzadí zostávajú v tomto impresívnom kúte Turecka vynikajúce podmienky nielen na pešiu turistiku, ale i na pestovanie zimných športov. Počas zimných mesiacov máte možnosť sa do sýtosti “vyblázniť” v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), nachádzajúcom sa od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskôr sa už budete príjemne kúpať vo vynikajúcom Stredozemnom mori.

Vynikajúce možnosti na pešiu turistiku

Priamo vo vcelku príťažlivom meste Antalya si určite nenechajte ujsť čarovnú pláž Konyaalti. V jej okolí istotne nevynechajte impozantné horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde naďabíte aj na nesmierne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, položenú pri kúzelnom mestečku Kemer (nachádzajúcom sa približne 40 km južne od Antalye).

Výlet do prekrásneho travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších úžaných letovísk Tureckej riviéry sa skúste vydať na cestu do pomerne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás očakáva v malebnom vnútrozemí Turecka, zhruba na polceste medzi famóznymi prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. V blízkosti Denizli naďabíte na mimoriadnou krásou požehnané Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fascinujúce miesto s úžasným výhľadom do širokého okolia ukrýva impozantné stupňovité terasy z bieleho travertínu a upokojúce horúce pramene. Neobíďte ani fantastický rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0