VLetenky

Antalya s Niki a SunExpress od 90 EUR

Dalyan
Skalné hrobky Lýcie v lokalite Kaunos/Dalyan (foto: Ad Meskens/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen za teplom sa možno vybrať na znamenitú Tureckú riviéru s last minute ponukou charterových leteniek so spoločnosťami Niki/Air Berlin a SunExpress (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Antalye na Tureckej riviére kúpite za 90 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 31. októbra a návratom z Antalye (AYT) dňa 4. novembra 2015.

Neveľké množstvo ďalších termínov bude k dispozícii za príplatok (od 12 EUR) v podobnom časovom období (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Antalya za 90 EUR (31.10.-04.11.2015)

Antalya a širšie okolie

Lákavú miliónovú Antalyu na preslávenej Tureckej riviére zrejme nebude treba našincom podrobnejšie predstavovať. Napokon o jej veľkej popularite svedčí i skutočnosť, že sa jedná o jednu z najnavštevovanejších lokalít našej planéty – v roku 2014 ju uvidelo okolo 12,5 milióna cestovateľov (a v minuloročnej letnej sezóne bola jednotkou aj u našich cestovateľov).

Pohodovo kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri prekrásnych plážach a obrovskom kuse histórie však trošku v úzadí ostávajú v tomto pôsobivom kúte Turecka výborné podmienky nielen na pešiu turistiku, ale aj na pestovanie zimných športov. Počas zimných mesiacov máte šancu sa do sýtosti “vyšantiť” v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), nachádzajúcom sa od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskôr sa už budete príjemne kúpať vo výbornom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo v celkom pôvabnom meste Antalya si istotne nenechajte ujsť kúzelnú pláž Konyaalti. V jej okolí určite neobíďte majestátne horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde natrafíte aj na neskutočne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, situovanú pri čarovnom mestečku Kemer (ležiacom zhruba 40 km na juh od Antalye).

Výlet do nádherného travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších skvelých letovísk Tureckej riviéry sa skúste vypraviť na cestu do relatívne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás čaká v malebnom vnútrozemí Turecka, približne na polceste medzi famóznymi prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. V blízkosti Denizli natrafíte na výnimočnou krásou požehnané Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fantastické miesto so skvelým výhľadom do širokého okolia skrýva majestátne stupňovité terasy z bieleho travertínu a ukľudňujúce horúce pramene. Nevynechajte ani fascinujúci rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0