VLetenky

Antalya s Enter Air od 77 EUR

Ölüdeniz
Idylické pobrežné mestečko Ölüdeniz na Tureckej riviére (foto: Fredi Bach/Flickr/CC BY 2.0)

Za oddychom pri mori sa máte príležitosť vypraviť na Tureckú riviéru vďaka last minute ponuke charterových leteniek na krídlach spoločnosti Enter Air (s odletom z katovického letiska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Tureckú riviéru sú k dispozícii za 333 PLN (alebo v prepočte cca 77 EUR) s odletom zo spomínaných poľských Katovíc (KTW) dňa 2. júna (sobota) a návratom z tureckého prímorského mesta Antalya (AYT) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 16. júna 2018 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Katovice – Antalya za 333 PLN / 77 EUR (02.06.-16.06.2018 / sobota – sobota)

KTW-AYT
Katovice, Poľsko – Antalya, Turecko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Antalya a širšie okolie

Príjemné kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri prekrásnych plážach a obrovskom kusisku histórie trošku v úzadí zostávajú v tomto pôsobivom kúte Turecka výborné podmienky nielen na pešiu turistiku, ale aj na pestovanie zimných športov. V rámci zimných mesiacov sa možno do sýtosti vyšantiť v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), vzdialenom od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskôr sa už budete pohodovo kúpať vo vynikajúcom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo vo vcelku pôvabnom meste Antalya si istotne nenechajte ujsť kúzelnú pláž Konyaalti. V jej okolí určite nevynechajte magické horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde natrafíte aj na neskutočne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, nachádzajúcu sa pri čarovnom mestečku Kemer (položenom zhruba 40 km južne od Antalye).

Výlet do nádherného travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších skvelých letovísk Tureckej riviéry sa skúste vybrať na cestu do relatívne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás čaká v malebnom vnútrozemí Turecka, približne na polceste medzi znamenitými prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. V blízkosti Denizli natrafíte na výnimočnou krásou obdarené Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fantastické miesto so skvelým výhľadom do širokého okolia skrýva majestátne stupňovité terasy z bieleho travertínu a upokojujúce horúce pramene. Neobíďte ani dramatický rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0