VLetenky

Antalya s Enter Air od 70 EUR

Ölüdeniz
Fotogenické pobrežné mestečko Ölüdeniz na Tureckej riviére (foto: Fredi Bach/Flickr/CC BY 2.0)

Za oddychom pri mori sa máte možnosť vypraviť na Tureckú riviéru vďaka last minute ponuke charterových leteniek na palube spoločnosti Enter Air (s odletom z katovického letiska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Tureckú riviéru sú k dispozícii za 299 PLN (alebo v prepočte cca 70 EUR) s odletom zo spomínaných poľských Katovíc (KTW) dňa 16. júna (sobota) a návratom z tureckého prímorského mesta Antalya (AYT) o 12 dní neskôr, t.j. dňa 28. júna 2018 (štvrtok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Katovice – Antalya za 299 PLN / 70 EUR (16.06.-28.06.2018)

KTW-AYT
Katovice, Poľsko – Antalya, Turecko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Antalya a širšie okolie

Pohodové kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri nádherných plážach a obrovskom kuse histórie trochu v úzadí ostávajú v tomto impresívnom kúte Turecka vynikajúce podmienky nielen na pešiu turistiku, ale i na pestovanie zimných športov. V rámci zimných mesiacov sa dá do sýtosti vyšantiť v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), vzdialenom od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskôr sa už budete príjemne kúpať vo výbornom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo v celkom príťažlivom meste Antalya si určite nenechajte ujsť čarovnú pláž Konyaalti. V jej okolí istotne nevynechajte dramatické horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde naďabíte i na nesmierne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, nachádzajúcu sa pri kúzelnom mestečku Kemer (situovanom približne 40 km južne od Antalye).

Výlet do prekrásneho travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších úžasných letovísk Tureckej riviéry sa skúste vydať na cestu do pomerne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás očakáva v malebnom vnútrozemí Turecka, zhruba na polceste medzi famóznymi prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. Blízko Denizli narazíte na mimoriadnou krásou požehnané Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fascinujúce miesto s úžasným výhľadom do širokého okolia ukrýva impozantné stupňovité terasy z bieleho travertínu a ukľudňujúce horúce pramene. Neobíďte ani magický rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0