VLetenky

Antalya s Corendon Airlines od 67 EUR

Ölüdeniz
Pobrežné mestečko Ölüdeniz na Tureckej riviére (foto: Sevtap Ön/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Za prázdninovým oddychom pri mori sa máte možnosť vybrať na famóznu Tureckú riviéru pri využití last minute ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti Corendon Airlines (s odletom z Katovíc).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Tureckú riviéru sú k dispozícii za 286 PLN (alebo cca 67 EUR) s odletom zo spomínaného katovického leteckého prístavu (KTW) dňa 16. augusta a návratom z Antalye (AYT) dňa 30. augusta 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Katovice – Antalya za 286 PLN / 67 EUR (16.08.-30.08.2017)

Antalya a širšie okolie

Pohodové kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri nádherných plážach a obrovskom kuse histórie trochu v úzadí ostávajú v tomto impresívnom kúte Turecka vynikajúce podmienky nielen na pešiu turistiku, ale i na pestovanie zimných športov. V rámci zimných mesiacov sa možno do sýtosti “vyšantiť” v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), vzdialenom od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskôr sa už budete príjemne kúpať vo výbornom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo vo vcelku príťažlivom meste Antalya si určite nenechajte ujsť čarovnú pláž Konyaalti. V jej okolí istotne nevynechajte dramatické horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde naďabíte i na nesmierne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, nachádzajúcu sa pri kúzelnom mestečku Kemer (situovanom približne 40 km južne od Antalye).

Výlet do prekrásneho travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších úžasných letovísk Tureckej riviéry sa skúste vypraviť na cestu do pomerne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás očakáva v malebnom vnútrozemí Turecka, zhruba na polceste medzi famóznymi prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. Blízko Denizli naďabíte na mimoriadnou krásou požehnané Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fascinujúce miesto s úžasným výhľadom do širokého okolia ukrýva impozantné stupňovité terasy z bieleho travertínu a upokojujúce horúce pramene. Neobíďte ani magický rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0