VLetenky

Antalya s Austrian Airlines od 82 EUR

Antalya
Idylické stupňovité terasy z bieleho travertínu v Pamukkale (foto: LoggaWiggler/Pixabay/CC0)

Za teplými slnečnými lúčmi sa máte príležitosť vypraviť na famóznu Tureckú riviéru pri využití last minute ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti Austrian Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Antalye na Tureckej riviére sú v predaji za 82 EUR s odletom zo spomínaného medzinárodného leteckého prístavu vo viedenskom “Schwechate” (VIE) dňa 10. apríla (piatok) a návratom z Antalye (AYT) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 17. apríla 2015 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou. dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Antalya za 82 EUR (10.04.-17.04.2015)

Antalya a širšie okolie

Atraktívnu miliónovú Antalyu na preslávenej Tureckej riviére zrejme nebude treba našincom podrobnejšie predstavovať. Napokon o jej veľkej obľube svedčí i skutočnosť, že sa jedná o tretiu najnavštevovanejšiu lokalitu na svete (hneď za francúzskym Parížom i britským Londýnom a dokonca aj pred americkým New Yorkom) – v r. 2011 ju uvidelo okolo 10,5 milióna cestovateľov (a v letnej sezóne v roku 2012 bola výraznou jednotkou aj u našich cestovateľov).

Príjemné kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri prekrásnych plážach a obrovskom kuse histórie však trošku v úzadí ostávajú v tomto pôsobivom kúte Turecka výborné podmienky nielen na pešiu turistiku, ale aj na pestovanie zimných športov. Počas zimných mesiacov máte možnosť sa do sýtosti “vyšantiť” v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), nachádzajúcom sa od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskôr sa už budete pohodovo kúpať vo vynikajúcom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo v celkom pôvabnom meste Antalya si istotne nenechajte ujsť kúzelnú pláž Konyaalti. V jej okolí určite neobíďte majestátne horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde natrafíte aj na neskutočne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, situovanú pri čarovnom mestečku Kemer (položenom zhruba 40 km na juh od Antalye).

Výlet do prekrásneho travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších skvelých letovísk Tureckej riviéry sa skúste vybrať na cestu do pomerne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás čaká v malebnom vnútrozemí Turecka, približne na polceste medzi famóznymi prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. V blízkosti Denizli naďabíte na výnimočnou krásou požehnané Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fantastické miesto so skvelým výhľadom do širokého okolia skrýva majestátne stupňovité terasy z bieleho travertínu a upokojúce horúce pramene. Nevynechajte ani fantastický rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0