VLetenky

Antalya s Austrian Airlines od 58 EUR

Ölüdeniz
Prímorské mestečko Ölüdeniz na Tureckej riviére (foto: Sakhalinio/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na Tureckú riviéru sa máte možnosť vypraviť pri využití last minute ponuky priamych (charterových) letov na krídlach spoločnosti Austrian Airlines z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Tureckú riviéru sú k dispozícii za 58 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 14. júla (nedeľa) a návratom z Antalye (AYT) dňa 17. júla 2019 (streda) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 14. júla (nedeľa) a návrat z tureckej Antalye (AYT) dňa 20. júla 2019 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Antalya za 58 EUR (14.07.-17.07.2019 / nedeľa – streda / “Austrian” tam + “Austrian” späť)
Viedeň – Antalya za 58 EUR (14.07.-20.07.2019 / nedeľa – sobota / “Austrian” tam + “Pegasus” späť)
Pozn.: priame lety s odbavenou batožinou

VIE-AYT
Viedeň, Rakúsko – Antalya, Turecko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Antalya a širšie okolie

Príjemné kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri prekrásnych plážach a obrovskom kusisku histórie trošku v úzadí zostávajú v tomto pôsobivom kúte Turecka výborné podmienky nielen na pešiu turistiku, ale aj na pestovanie zimných športov. V rámci zimných mesiacov sa možno sýtosti vyšantiť v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), vzdialenom od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskoršie sa už budete pohodovo kúpať vo vynikajúcom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo v celkom pôvabnom meste Antalya si istotne nenechajte ujsť kúzelnú pláž Konyaalti. V jej okolí určite nevynechajte magické horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde natrafíte aj na neskutočne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, nachádzajúcu sa pri čarovnom mestečku Kemer (položenom zhruba 40 km južne od Antalye).

Výlet do nádherného travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších skvelých letovísk Tureckej riviéry sa skúste vybrať na cestu do relatívne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás čaká v malebnom vnútrozemí Turecka, približne na polceste medzi znamenitými prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. V blízkosti Denizli natrafíte na výnimočnou krásou obdarené Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fantastické miesto s úžasným výhľadom do širokého okolia skrýva majestátne stupňovité terasy z bieleho travertínu a ukľudňujúce horúce pramene. Neobíďte ani dramatický rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0

Add a Comment