VLetenky

Ankara s Pegasus Airlines od 76 EUR

Chattušaš
Hradby bývalej chetitskej metropoly Chattušaš (foto: Elelicht/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S pútavou pozvánkou na návštevu grandióznej tureckej Anatólie prichádza v rámci aktuálnej promo akcie miestna letecká spoločnosť Pegasus Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do rušného tureckého hlavného mesta s názvom Ankara sú v predaji za 76 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude nákup cez mobilnú aplikáciu leteckej spoločnosti do 3. januára 2016, v rámci ktorej získate zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v čase od 8. februára do 31. mája 2016 (s výnimkou blackoutu 13.05.-23.05.2016). Počas rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou) označiť “políčko” s názvom “mobilnej” kampane (“Your festive gift: 30% off…”) a následne bude základná cena (101 EUR) znížená o 30% (na 76 EUR).

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne v dobe od konca marca do konca mája 2016 (okrem vylúčených období).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 8. apríla (piatok) s návratom z letiska Ankara-Esenboga (ESB) dňa 10. apríla 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ankara za 76 EUR na mobilnej aplikácii (08.04.-10.04.2016 / 101 EUR pred zľavou)

Ankara a Anatólia

Pôsobivá 4,5 miliónová Ankara, hlavné mesto Turecka, má status druhého najľudnatejšieho sídla v krajine (hneď za Istanbulom). Čaká Vás v strednej Anatólii, približne 400 km východne od práve spomenutého najväčšieho tureckého veľkomesta. Pochádzajú odtiaľto i milí príslušníci zvieracej ríše ako angorská mačka, angorský králik či angorská koza. Za návštevu istotne stojí masívna Ankara Citadel so zachovanými hradbami, magické archeologické pozostatky z rímskeho obdobia (divadlo, chrám a kúpele), ale aj množstvo mešít (najpôvabnejšou z nich bude Kocatepe).

Kam ďalej z Ankary

Pozoruhodná Ankara môže poslúžiť aj ako vcelku výhodný východiskový bod na prehliadku nielen regiónu Anatólie, ale i fantastickej Kapadócie či úžasného pobrežia príjemného Čierneho mora. Ak sa vyberiete smerom na východ, blízko Boğazkale natrafíte na úžasný Chattušaš, bývalú metropolu legendárnej Chetitskej ríše.

0