VLetenky

Angola s TAP Portugal od 426 EUR

Serra da Leba Pass
Fotogenický horský prechod Serra da Leba Pass (1845 m) (foto: Wilhan José Gomes/Pixanay/CC0)

Ponuka leteckej spoločnosti TAP Portugal (Star Alliance) na návštevu masovým turizmom nezničenej Angoly bude určená ostrieľaným dobrodruhom obľubujúcim netradičnejšie i náročnejšie ciele mimo “vychodených turistických chodníčkov” (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do angolského hlavného mesta Luanda sa dajú kúpiť za 426 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. septembra 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice februára do polovice marca 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Angoly môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 15. februára s návratom z angolskej Luandy (LAD) dňa 1. marca 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Luanda za 426 EUR (15.02.-01.03.2018)

Angola

Skoro 19-miliónová Angola Vás očakáva v juhozápadnej časti čierneho kontinentu na území s rozlohou takmer 1,25 milióna km². Susedí s Demokratickou republikou Kongo v severnej partii (severná exkláva Cabinda hraničí i s Kongom), východnú hranicu si delí so Zambiou, za južného suseda má Namíbiu a západ krajiny obmývajú vody Atlantického oceánu (resp. Benguelského prúdu).

Pútavá Luanda

Pulzujúca 5-miliónová Luanda (uvádzaný počet obyvateľov v metropolitnej oblasti) – rušná angolská metropola, Vás čaká na pobreží Atlantiku na severozápade tohto pozoruhodného afrického štátu. Samotnej Luande, resp. jej rozľahlej mestskej aglomerácia patrí tretia priečka v rebríčku najľudnatejších portugalsky “hovoriacich” svetových veľkomiest (za brazílskymi Sao Paulo a Rio de Janeiro). Takisto sa môže pochváliť titulom najväčšieho hlavného mesta (sveta), kde sa rozpráva po portugalsky (pred Brasíliou, Lisabonom a mozambickým Maputo).

Od portugalskej kolónie k samostatnosti a (budúcej) prosperite

Impresívna Luanda bola založená v 16. storočí odvážnymi portugalskými moreplavcami a slúžila ako administatívno-politické centrum portugalskej kolónie až do roku 1975, kedy došlo k vyhláseniu autonómie Angoly (následne sa začalo dlhé obdobie pretrvávajúcich konfliktov). V súčasnosti však Angola a najmä Luanda zažíva masívny stavebný “boom” – začína priťahovať i zahraničné spoločnosti, vidiace veľký potenciál predovšetkým v gigantických zásobách surovín ako ropa, zemný plyn, diamanty a.i. (mimochodom severná exkláva Cabinda si vyslúžila prezývku “Africký Kuvajt”). Rovnako dochádza i k postupnej obnove a rekonštrukcii historických pamätihodností.

Cestovateľské špeciality v oblasti Luandy

V pôsobivej Luande určite nevynechajte majestátne historické pevnosti z koloniálneho obdobia Fortaleza de São Miguel a Fortaleza de São Pedro da Barra. V jej širšom okolí si nenechajte ujsť úžasný ostrov Mussulo (Ilha do Mussulo), fascinujúcu skalnú vyhliadku Miradouro da Lua a pôvabný národný park “Parque Nacional da Kissama. Asi 500 kilometrov na východ od angolskej metropoly naďabíte v blízkosti Malanje na dramatické “Čierne kamene” Pungo n’Dongo (Pungo Andongo).

Fascinujúce južné oblasti Angoly

K atraktívnym regiónom sa radí juh Angoly s provinciami Namibe a Cunene, ktoré pokrývajú trávnaté savany aj drsná Namíbijská púšť. Skúste národný park “Parque Nacional do Iona”, zrejme najviac Vás však upútajú fotogenické vodopády Ruacana Falls (Quedas do Ruacaná) na rieke Cunene v hraničnom pásme medzi Angolou a Namíbiou. Vskutku zaujímavo pôsobia príslušníci etnika Himba, ktorých nájdete rovnako za hraničnou líniou v susednej Namíbii v oblasti Kaokoland.

0