VLetenky

Andamanské ostrovy s Jet Airways od 510 EUR

Andaman Islands
Kalapathar Beach, Havelock Island, Andamanské ostrovy (foto: mOTHrEPUBLIC/Flickr/CC BY 2.0)

Tropické Andamanské a Nikobarské ostrovy máte príležitosť navštíviť (i v rámci hlavnej sezóny) vďaka ponuke leteckej spoločnosti Jet Airways v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na indické Andamanské ostrovy (do Port Blair) kúpite za 510 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 02.02.-15.06. a 12.08.-30.11.2019, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 28. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť leteniek:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Andamanské ostrovy nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. marca s návratom z indického Port Blair (IXZ) dňa 20. marca 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Port Blair za 510 EUR (06.03.-20.03.2019)

VIE-IXZ
Viedeň, Rakúsko – Port Blair/Andamany, India (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Andamanské ostrovy

Ak sa zaraďujete medzi cestovateľov, ktorí sa radi pohybujú mimo vychodených turistických chodníčkov (propagovanými najobľúbenejšími backpackerskými vydavateľstvami), znamenité Andamany Vás určite nesklamú. Z hľadiska návštevnosti figurujú spolu s Lakadivami na opačnom konci rebríčka v porovnaní s najvychytenejšími cestovateľskými cieľmi v Indii ako “Zlatý trojuholník” (Dillí – Tádž Mahal – Džajpur – Dillí), rušný Bombaj, príjemná Goa, posvätné Váranasí či pôsobivá Kalkata.

Impresívne Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive, situované v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom, teda stále očakávajú na väčší počet objaviteľov. Možno ich považovať za úplne inú Indiu a i vzhľadom na svoju polohu bokom od hlavných turistických trás ich navštívi iba zlomok cestovateľov smerujúcich na indický subkontinent. Pri návšteve Andamanov istotne nevynechajte pôvabný Havelock Island.

0