VLetenky

Andamanské ostrovy s Air India od 482 EUR

Ansaman Islands
Tropický Havelock Island – jeden z Andamanských ostrovov (foto: Ankur P/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Famózne indické Andamanské a Nikobarské ostrovy máte možnosť navštíviť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Air India zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Andamanské ostrovy sa dajú kúpiť za 2103 PLN (alebo v prepočte cca 482 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v čase 05.04.-25.06., 26.07.-14.12.2016 a 31.12.2016-31.03.2017, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v období od začiatku apríla do konca októbra 2016 (okrem uvedeného prázdninového blackoutu).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Andamanské ostrovy nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 24. apríla s návratom z indického Port Blair (IXZ) dňa 5. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Port Blair za 2103 PLN (24.04.-05.05.2016)
Viedeň – Port Blair za 13630 CZK (rezervácia v ČJ)

Andamanské ostrovy

Ak sa zaraďujete medzi cestovateľov, ktorí sa radi pohybujú mimo vychodených turistických chodníčkov (propagovanými najobľúbenejšími backpackerskými vydavateľstvami), znamenité Andamany Vás určite nesklamú. Z hľadiska návštevnosti figurujú spolu s Lakadivami na opačnom konci rebríčka v porovnaní s najvychýrenejšími cestovateľskými cieľmi v Indii ako “Zlatý trojuholník” (Dillí – Tádž Mahal – Džajpur – Dillí), rušný Bombaj, pohodová Goa, posvätné Váranasí či pôsobivá Kalkata.

Impresívne Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive, situované v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom, teda stále očakávajú na väčší počet objaviteľov. Dajú sa považovať za úplne inú Indiu a i vzhľadom na svoju polohu mimo hlavných turistických trás ich navštívi iba zlomok cestovateľov smerujúcich na indický subkontinent. Pri prehliadke Andamanov istotne nevynechajte pôvabný Havelock Island.

0