VLetenky

Andalúzia s Wizz Air od 70 EUR

El Torcal
Krasový El Torcal de Antequera blízko Málagy (foto: Mueffi/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen únik za teplom v chladnejšom období do obdivuhodnej Andalúzie možno zrealizovať (počas sezónnej pauzy letov Ryanair z Bratislavy) alternatívne s konkurenčným Wizz Air z Budapešti.

Spiatočné letenky do andalúzskeho mesta Málaga sú v predaji za 21980 HUF (alebo v prepočte cca 70 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 16180 HUF (asi 51 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice novembra do polky decembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Andalúzie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 25. novembra s návratom zo španielskej Málagy (AGP) dňa 2. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Málaga za 21980 HUF bez WDC / 16180 s WDC (25.11.-02.12.2015)

Andalúzia

Fascinujúca Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (okolo 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou viac ako 87 tisíc km²), má status najjužnejšej španielskej aj európskej (kontinentálnej) oblasti. Popýšiť sa môže nielen lákavým pobrežím Stredozemného mora, ale i pútavého Atlantiku. Andalúziu geograficko-politicky vytvára osem provincií – (od západu na východ) v severnej časti Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

Nádherné pobrežie a impozantné pohorie Sierra Nevada

Prekrásne prímorské oblasti na brehoch Stredozemného mora ako Costa de Sol (v okolí Málagy) a Costa de Almería asi netreba predstavovať. Istotne však neobíďte ani gigantickú stredovekú pevnosť La Alhambra v Granade (postupne budovanú od roku 889), položenú na úpätí najvyššieho pohoria Iberského polostrova – majestátneho masívu Sierra Nevada (Mulhacén – 3478 m). Na opačnom konci Sierra Nevada (v provincii Málaga) natrafíte na pôvabné mestečko Ronda.

Geniálne andalúzske mestá

Pulzujúca 700-tisícová Sevilla, famózne hlavné mesto Andalúzie, vás určite nesklame najmä úžasnou architektúrou – pôsobivé námestie “Plaza de España” či skvelý “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe). Na prehliadku priam volá najjužnejší bod európskej pevniny Tarifa s dramatickým Costa de la Luz a čarovný britský Gibraltár (z neďalekého prístavu Algeciras ste “za chvíľku” na africkom svetadieli pravidelnou lodnou dopravou). Svojou neuveriteľnou krásou však vôbec nezaostáva výborné pobrežie Atlantiku v provinciách Cádiz a Huelva.

“Strašidelný” El Camino del Rey

Pokiaľ sa zaraďujete k milovníkom (poriadnej dávky) adrenalínu či dych berúcich horských scenérií (a zároveň netrpíte závratmi, resp. strachom z výšok), skúste relatívne exponovaný “El Camin(it)o del Rey” (ležiaci asi 50 km na severozápad od Málagy) – často označovaný ako jeden z najnebezpečnejších “turistických chodníkov” na svete vôbec (obtiažnosť možno prirovnať k náročným ferratám).

0