VLetenky

Andalúzia s Wizz Air od 64 EUR

Costa del Sol
Pobrežie Costa del Sol (mesto Benalmádena) pri Málage (foto: Tomás Fano/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen únik za teplom v chladnejšom období do grandióznej Andalúzie máte možnosť uskutočniť (počas sezónnej pauzy letov Ryanair z Bratislavy) alternatívne s konkurenčným Wizz Air z Budapešti.

Spiatočné letenky do andalúzskeho mesta Málaga sa dajú kúpiť za 19980 HUF (alebo v prepočte cca 64 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 14180 HUF (asi 45 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v decembri 2015 (1. polovica) a v januári 2016 (2. polka) – s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Andalúzie môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 9. decembra s návratom zo španielskej Málagy (AGP) dňa 16. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Málaga za 19980 HUF bez WDC / 14180 s WDC (09.12.-16.12.2015)

Andalúzia

Fantastická Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (okolo 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou vyše 87 tisíc km²), má status najjužnejšej španielskej i európskej (pevninskej) oblasti. Pochváliť sa môže nielen pútavým pobrežím Stredozemného mora, ale aj lákavého Atlantiku. Andalúziu geograficko-politicky tvorí osem provincií – (od západu na východ) v severnej partii Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

Prekrásne pobrežie a majestátne pohorie Sierra Nevada

Nádherné prímorské oblasti na brehoch Stredozemného mora ako Costa de Sol (v okolí Málagy) a Costa de Almería asi netreba predstavovať. Rozhodne však nevynechajte ani obrovitú stredovekú pevnosť La Alhambra v Granade (postupne budovanú od roku 889), situovanú na úpätí najvyššieho pohoria Iberského polostrova – impozatného masívu Sierra Nevada (Mulhacén – 3478 m). Na opačnom konci Sierra Nevada (v provincii Málaga) naďabíte na príťažlivé mestečko Ronda.

Fenomenálne andalúzske mestá

Rušná 700-tisícová Sevilla, znamenité hlavné mesto Andalúzie, vás istotne nesklame hlavne skvelou architektúrou – impresívne námestie “Plaza de España” či úžasný “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe). Na prehliadku priam volá najjužnejší bod európskeho kontinentu Tarifa s magickým Costa de la Luz a kúzelný britský Gibraltár (z neďalekého prístavu Algeciras ste “za chvíľku” na africkom svetadieli pravidelnou lodnou dopravou). Svojou neskutočnou krásou však vôbec nezaostáva vynikajúce pobrežie Atlantiku v provinciách Cádiz a Huelva.

“Strašidelný” El Camino del Rey

Ak sa radíte k milovníkom (poriadnej dávky) adrenalínu či dych berúcich horských scenérií (a súčasne netrpíte závratmi, resp. strachom z výšok), skúste pomerne exponovaný “El Camin(it)o del Rey” (nachádzajúci sa asi 50 km severozápadne od Málagy) – označovaný ako jeden z najnebezpečnejších “turistických chodníkov” na svete (obtiažnosť sa dá prirovnať k náročným ferratám).

0