VLetenky

Andalúzia s Ryanair za 70 EUR

Alhambra
Grandiózna La Alhambra v andalúzskej provincii Granada (foto: SuperCar-RoadTrip.fr/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen temperamentné rytmy flamenga si možno vychutnať počas pohodovej jarnej návštevy fenomenálnej Andalúzie s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do andalúzskeho mesta Málaga máte príležitosť kúpiť za 70 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri cestovaní len s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Andalúzie môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 4. apríla s návratom zo španielskej Málagy (AGP) dňa 11. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Málaga za 70 EUR (04.04.-11.04.2016)

Andalúzia

Fascinujúca Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (okolo 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou viac ako o 87 tisíc km²), má status najjužnejšej španielskej aj európskej (kontinentálnej) oblasti. Popýšiť sa môže nielen lákavým pobrežím Stredozemného mora, ale i pútavého Atlantiku. Andalúziu geograficko-politicky vytvára osem provincií – (od západu na východ) v severnej časti Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

Nádherné pobrežie a impozantné pohorie Sierra Nevada

Prekrásne prímorské oblasti na brehoch Stredozemného mora ako Costa de Sol (v okolí Málagy) a Costa de Almería asi netreba predstavovať. Istotne však neobíďte ani gigantickú stredovekú pevnosť La Alhambra v Granade (postupne budovanú od roku 889), položenú na úpätí najvyššieho pohoria Iberského polostrova – majestátneho masívu Sierra Nevada (Mulhacén – 3478 m). Na opačnom konci Sierra Nevada (v provincii Málaga) natrafíte na pôvabné mestečko Ronda.

Geniálne andalúzske mestá

Pulzujúca 700-tisícová Sevilla, famózne hlavné mesto Andalúzie, vás určite nesklame najmä úžasnou architektúrou – pôsobivé námestie “Plaza de España” či skvelý “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe). Na prehliadku priam volá najjužnejší bod európskej pevniny Tarifa s dramatickým Costa de la Luz a čarovný britský Gibraltár (z neďalekého prístavu Algeciras ste “za chvíľku” na africkom kontinente pravidelnou lodnou dopravou). Svojou neskutočnou krásou však vôbec nezaostáva výborné pobrežie Atlantiku v provinciách Cádiz a Huelva.

“Strašidelný” El Camino del Rey

Pokiaľ sa zaraďujete k milovníkom (poriadnej dávky) adrenalínu či dych berúcich horských scenérií (a zároveň netrpíte závratmi, resp. strachom z výšok), skúste relatívne exponovaný “El Camin(it)o del Rey” (ležiaci asi 50 km na severozápad od Málagy) – často označovaný ako jeden z najnebezpečnejších “turistických chodníkov” na svete vôbec (obtiažnosť možno prirovnať k náročným ferratám).

0