VLetenky

Andalúzia s Ryanair od 76 EUR

Alhambra
La Alhambra v andalúzskej provincii Granada (foto: Javier Carro/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen temperamentné rytmy flamenga si možno vychutnať počas príjemnej jarnej návštevy geniálnej Andalúzie (aj počas “predĺženého víkendu”) s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do andalúzskeho mesta Málaga máte možnosť kúpiť za 76 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri cestovaní iba s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v druhej polovici marca 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Andalúzie nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 18. marca (piatok večer) s návratom zo španielskej Málagy (AGP) dňa 21. marca 2016 (pondelok ráno).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Málaga za 76 EUR (18.03.-21.03.2016)

Andalúzia

Fantastická Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (okolo 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou vyše o 87 tisíc km²), má status najjužnejšej španielskej i európskej (pevninskej) oblasti. Pochváliť sa môže nielen atraktívnym pobrežím Stredozemného mora, ale aj lákavého Atlantiku. Andalúziu geograficko-politicky tvorí osem provincií – (od západu na východ) v severnej partii Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

Prekrásne pobrežie a majestátne pohorie Sierra Nevada

Nádherné prímorské oblasti na brehoch Stredozemného mora ako Costa de Sol (v okolí Málagy) a Costa de Almería asi netreba predstavovať. Určite však nevynechajte ani obrovitú stredovekú pevnosť La Alhambra v Granade (postupne budovanú od roku 889), situovanú na úpätí najvyššieho pohoria Iberského polostrova – impozantného masívu Sierra Nevada (Mulhacén – 3478 m). Na opačnom konci Sierra Nevada (v provincii Málaga) naďabíte na príťažlivé mestečko Ronda.

Fenomenálne andalúzske mestá

Rušná 700-tisícová Sevilla, znamenité hlavné mesto Andalúzie, vás istotne nesklame hlavne skvelou architektúrou – impresívne námestie “Plaza de España” či úžasný “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe). Na prehliadku priam volá najjužnejší bod európskej pevniny Tarifa s magickým Costa de la Luz a kúzelný britský Gibraltár (z neďalekého prístavu Algeciras ste “za chvíľku” na africkom svetadieli pravidelnou lodnou dopravou). Svojou nesmiernou krásou však vôbec nezaostáva vynikajúce pobrežie Atlantiku v provinciách Cádiz a Huelva.

“Strašidelný” El Camino del Rey

Ak sa radíte k milovníkom (poriadnej dávky) adrenalínu či dych berúcich horských scenérií (a súčasne netrpíte závratmi, resp. strachom z výšok), skúste pomerne exponovaný “El Camin(it)o del Rey” (ležiaci asi 50 km severozápadne od Málagy) – často označovaný ako jeden z najnebezpečnejších “turistických chodníkov” na svete vôbec (obtiažnosť sa dá prirovnať k náročným ferratám).

0