VLetenky

Andalúzia s Ryanair od 63 EUR

Alhambra
Obávaný “turistický” chodník “El Caminito del Rey” (foto: Juan Jiménez Martínez/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen temperamentné rytmy flamenga si možno vychutnať v rámci víkendovej návštevy fenomenálnej Andalúzie (na konci letného letového poriadku) so spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do andalúzskeho mesta Málaga sú v predaji za 63 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri cestovaní iba s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Andalúzie nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 21. októbra (piatok) s návratom zo španielskej Málagy (AGP) dňa 24. októbra 2016 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Málaga za 63 EUR (21.10.-24.10.2016 / manuálne zadanie)

Andalúzia

Fascinujúca Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (okolo 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou viac ako 87 tisíc km²), má status najjužnejšej španielskej aj európskej (pevninskej) oblasti. Popýšiť sa môže nielen lákavým pobrežím Stredozemného mora, ale i pútavého Atlantiku. Andalúziu geograficko-politicky vytvára osem provincií – (od západu na východ) v severnej časti Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

Nádherné pobrežie a impozantné pohorie Sierra Nevada

Prekrásne prímorské oblasti na brehoch Stredozemného mora ako Costa de Sol (v okolí Málagy) a Costa de Almería asi netreba predstavovať. Istotne však neobíďte ani rozložitú stredovekú pevnosť La Alhambra v Granade (postupne vybudovanú od roku 889), pooženú na úpätí najvyššieho pohoria Iberského polostrova – majestátneho masívu Sierra Nevada (Mulhacén – 3478 m). Na opačnom konci Sierra Nevada (v provincii Málaga) natrafíte na pôvabné mestečko Ronda.

Geniálne andalúzske mestá

Pulzujúca 700-tisícová Sevilla, famózne hlavné mesto Andalúzie, vás určite nesklame najmä úžasnou architektúrou – pôsobivé námestie “Plaza de España” či skvelý “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe). Na prehliadku priam volá najjužnejší bod európskej pevniny Tarifa s dramatickým Costa de la Luz a čarovný britský Gibraltár (z neďalekého prístavu Algeciras ste “za chvíľku” na africkom svetadieli pravidelnou lodnou dopravou). Svojou neskutočnou krásou však vôbec nezaostáva výborné pobrežie Atlantiku v provinciách Cádiz a Huelva.

“Strašidelný” El Camino del Rey

Pokiaľ sa radíte k milovníkom (poriadnej dávky) adrenalínu či dych berúcich horských scenérií (a zároveň netrpíte závratmi, resp. strachom z výšok), skúste relatívne exponovaný “El Camin(it)o del Rey” (ležiaci asi 50 km severozápadne od Málagy) – často označovaný ako jeden z najnebezpečnejších “turistických chodníkov” na svete vôbec (obtiažnosť sa dá prirovnať k náročným ferratám).

0