VLetenky

Andalúzia s Ryanair od 54 EUR

Pueblo pitufo
Júzcar (provincia Málaga), pôvodne jedno z Pueblos Blancos (foto: manuelfloresv/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen temperamentné rytmy flamenga si máte možnosť vychutnať v rámci návštevy španielskej Andalúzie (na začiatku letného letového poriadku) so spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do andalúzskeho mesta Málaga sa predávajú za 54 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri cestovaní iba s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Andalúzie nech bude napr. odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 9. apríla s návratom zo španielskej Málagy (AGP) dňa 13. apríla 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Málaga za 54 EUR (09.04.-13.04.2018)

Bratislava - Málaga

Andalúzia

Fantastická Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (okolo 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou vyše 87 tisíc km²), má status najjužnejšej španielskej i európskej (pevninskej) oblasti. Pochváliť sa môže nielen pútavým pobrežím Stredozemného mora, ale aj lákavého Atlantiku. Andalúziu geograficko-politicky tvorí osem provincií – (od západu na východ) v severnej partii Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

Prekrásne pobrežie a majestátne pohorie Sierra Nevada

Nádherné prímorské oblasti na brehoch Stredozemného mora ako Costa de Sol (v okolí Málagy) a Costa de Almería asi netreba predstavovať. Určite však nevynechajte ani rozložitú stredovekú pevnosť La Alhambra v Granade (postupne vybudovanú od roku 889), situovanú na úpätí najvyššieho pohoria Iberského polostrova – impozantného masívu Sierra Nevada (Mulhacén – 3478 m). Na opačnom konci Sierra Nevada (v provincii Málaga) naďabíte na príťažlivé mestečko Ronda.

Fenomenálne andalúzske mestá

Rušná 700-tisícová Sevilla, znamenité hlavné mesto Andalúzie, vás istotne nesklame hlavne skvelou architektúrou – impresívne námestie “Plaza de España” či úžasný “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe). Na prehliadku priam volá najjužnejší bod európskej pevniny Tarifa s magickým Costa de la Luz a kúzelný britský Gibraltár (z neďalekého prístavu Algeciras ste “za chvíľku” na africkom kontinente pravidelnou lodnou dopravou). Svojou nesmiernou krásou však vôbec nezaostáva vynikajúce pobrežie Atlantiku v provinciách Cádiz a Huelva.

“Strašidelný” El Camino del Rey

Ak sa zaraďujete k milovníkom (poriadnej dávky) adrenalínu či dych berúcich horských panorám (a súčasne netrpíte závratmi, resp. strachom z výšok), skúste pomerne exponovaný “El Camin(it)o del Rey” (ležiaci asi 50 km severozápadne od Málagy) – často označovaný ako jeden z najnebezpečnejších “turistických chodníkov” sveta (obtiažnosť možno prirovnať k náročným ferratám).

0