VLetenky

Andalúzia s Ryanair od 40 EUR

Alhambra
Fotogenické andalúzske mestečko Casares v oblasti Costa del Sol (foto: Bilderandi/Pixabay/CC0)

Ak by ste chceli vyraziť za teplými slnečnými lúčmi v chladnejšom čase do temperamentnej Andalúzie, naskytá sa Vám možnosť využiť ponuku spoločnosti Ryanair (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do andalúzskeho mesta Málaga sa predávajú za 12338 HUF (alebo v prepočte cca 40 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri cestovaní iba s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2016 a januára 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Andalúzie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 23. novembra s návratom z Málagy (AGP) dňa 11. decembra 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Málaga za 12338 HUF (23.11.-11.12.2016)

Andalúzia

Fantastická Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (okolo 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou vyše 87 tisíc km²), má status najjužnejšej španielskej i európskej (kontinentálnej) oblasti. Pochváliť sa môže nielen pútavým pobrežím Stredozemného mora, ale i lákavého Atlantiku. Andalúziu geograficko-politicky vytvára osem provincií – (od západu na východ) v severnej partii Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

Prekrásne pobrežie a majestátne pohorie Sierra Nevada

Nádherné prímorské oblasti na brehoch Stredozemného mora ako Costa del Sol (v okolí Málagy) a Costa de Almería asi netreba predstavovať. Určite však nevynechajte ani rozložitú stredovekú pevnosť La Alhambra v Granade (postupne vybudovanú od roku 889), situovanú na úpätí najvyššieho pohoria Iberského polostrova – impozantného masívu Sierra Nevada (Mulhacén – 3478 m). Na opačnom konci Sierra Nevada (v provincii Málaga) naďabíte na príťažlivé mestečko Ronda.

Fenomenálne andalúzske mestá

Rušná 700-tisícová Sevilla, znamenité hlavné mesto Andalúzie, vás istotne nesklame hlavne skvelou architektúrou – impresívne námestie “Plaza de España” či úžasný “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe). Na prehliadku priam volá najjužnejší bod európskej pevniny Tarifa s magickým Costa de la Luz a kúzelný britský Gibraltár (z neďalekého prístavu Algeciras ste “za chvíľku” na africkom svetadieli pravidelnou lodnou dopravou). Svojou nesmiernou krásou však vôbec nezaostáva vynikajúce pobrežie Atlantiku v provinciách Cádiz a Huelva.

“Strašidelný” El Camino del Rey

Ak patríte k milovníkom (poriadnej dávky) adrenalínu či dych berúcich horských scenérií (a súčasne netrpíte závratmi, resp. strachom z výšok), skúste pomerne exponovaný “El Camin(it)o del Rey” (ležiaci asi 50 km severozápadne od Málagy) – často označovaný ako jeden z najnebezpečnejších “turistických chodníkov” na svete vôbec (obtiažnosť možno prirovnať k náročným ferratám).

0