VLetenky

Andalúzia s Laudamotion od 10 EUR

Texas Hollywood
Tabernas – westernová atmosféra Fort Bravo/Texas Hollywood (foto: Gabriel Villena/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do temperamentnej juhošpanielskej Andalúzie máte príležitosť zavítať pri využití ponuky leteckej spoločnosti Laudamotion (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Andalúzie (do Málagy na pobreží Stredozemného mora) sú v predaji za 10 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas novembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Andalúzie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 21. novembra a návrat zo španielskej Málagy (AGP) dňa 28. novembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Málaga za 10 EUR (21.11.-28.11.2018)

VIE-AGP
Viedeň, Rakúsko – Málaga, Španielsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Andalúzia

Fascinujúca Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (okolo 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou viac ako 87 tisíc km²), má status najjužnejšej španielskej aj európskej (pevninskej) oblasti. Popýšiť sa môže nielen lákavým pobrežím Stredozemného mora, ale i pútavého Atlantiku. Andalúziu geograficko-politicky vytvára osem provincií – (od západu na východ) v severnej častí Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

Nádherné pobrežie a impozantné pohorie Sierra Nevada

Prekrásne prímorské oblasti na brehoch Stredozemného mora ako Costa de Sol (v okolí Málagy) a Costa de Almería asi netreba predstavovať. Istotne však nevynechajte ani rozložitú stredovekú pevnosť La Alhambra v Granade (postupne vybudovanú od roku 889), položenú na úpätí najvyššieho pohoria Iberského polostrova – majestátneho masívu Sierra Nevada (Mulhacén – 3478 m). Na opačnom konci Sierra Nevada (v provincii Málaga) natrafíte na pôvabné mestečko Ronda.

Geniálne andalúzske mestá

Pulzujúca 700-tisícová Sevilla, famózne hlavné mesto Andalúzie, vás určite presvedčí najmä úžasnou architektúrou – pôsobivé námestie “Plaza de España” či skvelý “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe). Na prehliadku priam volá najjužnejší bod európskeho kontinentu Tarifa s dramatickým Costa de la Luz a čarovný britský Gibraltár (z neďalekého prístavu Algeciras ste “za chvíľku” na africkom svetadieli pravidelnou lodnou dopravou). Svojou neskutočnou krásou však vôbec nezaostáva výborné pobrežie Atlantiku v provinciách Cádiz a Huelva.

“Strašidelný” El Camino del Rey

Ak patríte k milovníkom (poriadnej dávky) adrenalínu či dych berúcich horských scenérií (a zároveň netrpíte závratmi, resp. strachom z výšok), skúste relatívne exponovaný “El Camin(it)o del Rey” (ležiaci asi 50 km na severozápad od Málagy) – často označovaný ako jeden z najnebezpečnejších “turistických chodníkov” sveta vôbec (obtiažnosť sa dá prirovnať k náročným ferratám).

0