VLetenky

Andalúzia s Eurowings od 80 EUR

Setenil de las Bodegas
Andalúzske mestečko Setenil de las Bodegas (foto: José Luis Sánchez Mesa/Flickr/CC BY 2.0)

Ak by ste chceli vyraziť (na začiatku sezóny) do temperamentnej Andalúzie, naskytá sa Vám možnosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do oblasti Costa de la Luz (do Jerez de la Frontera na pobreží Atlantiku) sa dajú kúpiť za 80 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku mája do konca mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Costa de la Luz nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 21. mája (nedeľa) a návrat z Jerez de la Frontera (XRY) dňa 28. mája 2017 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Jerez de la Frontera za 80 EUR (21.05.-28.05.2017)

Costa de la Luz a Andalúzia

Fascinujúca Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (zhruba 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou viac ako 87 tisíc km² alebo vyše 1,5-násobok plochy Slovenska) – má status najjužnejšej španielskej aj európskej (kontinentálnej) oblasti. Popýšiť sa môže príťažlivým pobrežím Stredozemného mora i pôsobivého Atlantického oceánu. Andalúziu geograficko-politicky tvorí osem cestovateľsky vskutku pútavých provincií – (od západu na východ) v severnej partii Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

čarovná Costa de la Luz

Pohodovú Costa de la Luz vytvára prakticky celé impozantné západošpanielske pobrežie Atlantiku – od najjužnejšieho bodu európskej pevniny Tarifa (neďaleko britského Gibraltáru aj severoafriského marockého pobrežia) cez provincie Cádiz a Huelva až po hranicu so susedným Portugalskom. Malebné Jerez de la Frontera (neveľmi vzdialené od mora) sa síce zaraďuje veľkosťou v cádizskej provincii až na druhú priečku, avšak svojím šarmom môže smelo konkurovať samotnému Cádizu.

Úžasná andalúzska metropola Sevilla

Pri Vašich potulkách po najzápadnejšom (a zároveň najjužnejšom kúte) Španielska rozhodne neobíďte neďalekú 700-tisícovú Sevillu. Toto famózne administratívne a kultúrne centrum celého najväčšieho španielskeho regiónu Andalúzia, Vás v žiadnom prípade nesklame hlavne svojou prepracovanou architektúrou. Fantastické námestie “Plaza de España” či krásou dych berúci “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe) Vás určite nenechajú chladnými.

0