VLetenky

Andalúzia s Eurowings od 70 EUR

Cadiz Province
“Biele mesto” Olvera (Pueblos Blancos) v provincii Cádiz (foto: Tomás Fano/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pokiaľ by ste chceli vyraziť za teplými slnečnými lúčmi v chladnejšom období do temperamentnej Andalúzie, naskytá sa Vám možnosť využiť ponuku spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do oblasti Costa de la Luz (do Jerez de la Frontera na pobreží Atlantiku) sú v predaji za 70 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v novembri 2016, ako aj vo februári a marci 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Costa de la Luz nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 20. novembra (nedeľa) a návrat z Jerez de la Frontera (XRY) dňa 27. novembra 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Jerez de la Frontera za 70 EUR (20.11.-27.11.2016)

Costa de la Luz a Andalúzia

Fantastická Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (približne 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou vyše 87 tisíc km² alebo viac ako 1,5-násobok plochy Slovenska) – má status najjužnejšej španielskej i európskej (kontinentálnej) oblasti. Pochváliť sa môže pôvabným pobrežím Stredozemného mora aj impresívneho Atlantického oceánu. Andalúziu geograficko-politicky vytvára osem cestovateľsky vskutku atraktívnych provincií – (od západu na východ) v severnej časti Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

Kúzelná Costa de la Luz

Príjemnú Costa de la Luz tvorí v podstate celé majestátne západošpanielske pobrežie Atlantiku – od najjužnejšieho bodu európskej pevniny Tarifa (neďaleko britského Gibraltáru i severoafriského marockého pobrežia) cez provincie Cádiz a Huelva až po hranicu so susedným Portugalskom. Malebné Jerez de la Frontera (neveľmi vzdialené od mora) sa síce radí veľkosťou v cádizskej provincii až na druhú pozíciu, avšak svojím šarmom môže smelo konkurovať samotnému Cádizu.

Skvelá andalúzska metropola Sevilla

Pri Vašich potulkách po najzápadnejšom (a súčasne najjužnejšom kúte) Španielska rozhodne nevynechajte neďalekú 700-tisícovú Sevillu. Toto znamenité administratívne a kultúrne centrum celého najväčšieho španielskeho regiónu Andalúzia, Vás v žiadnom prípade nesklame najmä svojou prepracovanou architektúrou. Fascinujúce námestie “Plaza de España” či krásou dych berúci “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe) Vás istotne nenechajú chladnými.

0