VLetenky

Andalúzia s Air Berlin od 95 EUR

Marbella
Andalúzska Marbella (foto: Manuel González Olaechea y Franco/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na letný prázdninový výlet do temperamentnej juhošpanielskej Andalúzie máte príležitosť zamieriť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Andalúzie (do Málagy na pobreží Stredozemného mora) kúpite za 95 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Tarifné podmienky určujú cesty (s príručnou batožinou) v období od 1. mája do 31. októbra 2017, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do 9. apríla – do 18:00 (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku mája do konca júla 2017 (vrátane letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Andalúzie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 19. júla a návrat zo španielskej Málagy (AGP) dňa 24. júla 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Málaga za 95 EUR (19.07.-24.07.2017)
Viedeň – Málaga za 2615 CZK (rezervácia v ČJ)

Andalúzia

Fantastická Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (okolo 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou vyše 87 tisíc km²), má status najjužnejšej španielskej i európskej (pevninskej) oblasti. Pochváliť sa môže nielen pútavým pobrežím Stredozemného mora, ale aj lákavého Atlantiku. Andalúziu geograficko-politicky tvorí osem provincií – (od západu na východ) v severnej partii Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

Prekrásne pobrežie a majestátne pohorie Sierra Nevada

Nádherné prímorské oblasti na brehoch Stredozemného mora ako Costa de Sol (v okolí Málagy) a Costa de Almería asi netreba predstavovať. Určite však neobíďte ani rozložitú stredovekú pevnosť La Alhambra v Granade (postupne vybudovanú od roku 889), situovanú na úpätí najvyššieho pohoria Iberského polostrova – impozantného masívu Sierra Nevada (Mulhacén – 3478 m). Na opačnom konci Sierra Nevada (v provincii Málaga) naďabíte na príťažlivé mestečko Ronda.

Fenomenálne andalúzske mestá

Rušná 700-tisícová Sevilla, znamenité hlavné mesto Andalúzie, vás istotne presvedčí hlavne skvelou architektúrou – impresívne námestie “Plaza de España” či úžasný “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe). Na prehliadku priam volá najjužnejší bod európskeho kontinentu Tarifa s magickým Costa de la Luz a kúzelný britský Gibraltár (z neďalekého prístavu Algeciras ste “za chvíľku” na africkom svetadieli pravidelnou lodnou dopravou). Svojou neuveriteľnou krásou však vôbec nezaostáva vynikajúce pobrežie Atlantiku v provinciách Cádiz a Huelva.

“Strašidelný” El Camino del Rey

Ak patríte k milovníkom (poriadnej dávky) adrenalínu či dych berúcich horských scenérií (a súčasne netrpíte závratmi, resp. strachom z výšok), skúste pomerne exponovaný “El Camin(it)o del Rey” (ležiaci asi 50 km na severozápad od Málagy) – často označovaný ako jeden z najnebezpečnejších “turistických chodníkov” na svete vôbec (obtiažnosť možno prirovnať k náročnejším ferratám).

0