VLetenky

Amsterdam s Easy Jet od 54 EUR

Keukenhof Gardens
Fotogenický zámok Muiderslot neďaleko Amsterdamu (foto: Ludovic Hirlimann/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Krajinu tulipánov a veterných mlynov – ale predovšetkým holandskú metropolu – máte príležitosť uvidieť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Easy Jet (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do hlavného mesta Holandska pod názvom Amsterdam sú v predaji za 54 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Uvedená cena platí pri cestovaní (len) s príručnou batožinou (s rozmerom do 56x45x25 cm a neobmedzeným hmotnostným limitom). V celkovej sume bude započítaný aj paušálny poplatok za platbu kartou (nedá sa mu vyhnúť, ale nezávisí od množstva segmentov ani od počtu cestujúcich).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. januára a návrat z holandského Amsterdamu (AMS) dňa 18. januára 2016.

Veľmi obmedzené množstvo ďalších termínov bude k dispozícii za neveľký príplatok v podobnom časovom období (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Amsterdam za 54 EUR (11.01.-18.01.2016)

Amsterdam

Príťažlivý Amsterdam, často nazývaný celkom oprávnene Benátkami Severu, nesie svoje pomenovanie podľa holandskej rieky Amstel. Určite v ňom nezostanete sklamaní v žiadnom ročnom období. Typický kolorit tohto právom obľúbeného európskeho veľkomesta vytvárajú spletité romantické vodné kanály (grachty) a nespočetné množstvo všadeprítomných “cyklistických účastníkov cestnej premávky”.

K tradičným súčastiam miestnej priateľskej atmosféry sa zaraďuje aj povestná holandská uvoľnenosť či všeobecná tolerancia (a to nielen vo vzťahu ku konzumácii “ľahkých” omamných látok, prostitúcii či homosexualite). Istotne si nenechajte ujsť preslávené múzeum legendárneho Vincenta van Gogha. Nevynechajte ani jeden z mnohých coffee shopov – aspoň pre trošku lepšie pochopenie holandskej mentality. K ďalším “povinným jazdám” sa radí návšteva trochu kontroverznej Red Light District s aktívne vábiacimi pracovníčkami najstaršieho svetového remesla (ale nakoniec – štvrte “s červenými lampami” či “lampiónmi” sú takpovediac po celom svete).

Vychýrený Haarlem i čarovné hrady

Skúste aj neďaleký Haarlem, po ktorom nesie pomenovanie i jedna zo štvrtí v americkom “Big Apple” (severná časť Manhattanu). Tu by Vás mohol upútať zreštaurovaný veterný mlyn “Molen De Adriaan” či pôsobivé pozostatky hradieb “Amsterdamse Poort” (mestská brána smerom do Amsterdamu). Opačným smerom od hlavného mesta Holandska natrafíte na majestátny stredoveký hrad Muiderslot.

Znamenitý Rotterdam

Pozoruhodný Rotterdam, druhé najľudnatejšie holandské sídlo, možno pokladať za najväčší európsky námorný prístav a jedno z najdôležitejších svetových prístavísk vôbec. V Rotterdame oslovia i múzeá (najmä tie s námornou tematikou) a pre verejnosť voľne prístupné veterné mlyny (i keď z pôvodného počtu ich zostalo zachovaných už len sedem). Za vzhliadnutie stoja aj impresívne neďaleké historické mestá Haag (tretie najľudnatejšie sídlo v Holandsku), Delft a Dordrecht.

0