VLetenky

Amazónia s TAM Airlines od 269 EUR

Amazónia
Amazonská džungľa – najväčší dažďový prales modrej planéty (foto: lubasi/Flickr/CC BY-SA 2.0)

So zaujímavým tarifom spoločnosti TAM Airlines (v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld) možno objaviť prírodné bohatstvo (nielen) znamenitej brazílskej Amazónie (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do rušného brazílskeho veľkomesta Manaus v grandióznej Amazónii sa dajú kúpiť za 269 EUR s odletom z Barcelony a návratom do Viedne. Tarifné podmienky určujú odlety od 1. októbra do 31. novembra 2015 (s ukončením ciest do 08.12.2015), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 8. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletom) počas novembra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Amazónie môže byť odlet z Barcelony (BCN) dňa 11. novembra s návratom z Manausu (MAO) do Viedne (VIE) dňa 1. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Barcelona – Manaus – Viedeň za 269 EUR (11.11.-01.12.2015)
Barcelona – Manaus – Viedeň za 285 EUR (rezervácia v NJ)

Letecký prískok do Španielska

Do centra katalánskej kultúry Barcelona sa dá vcelku ekonomicky docestovať z maďarského hlavného mesta Budapešť, pri využití konkurenčného boja “no frills” spoločností Ryanair a Wizz Air. Ďalšou alternatívou ostáva linka Ryanair-u z Bratislavy na letisko Barcelona-Girona/Costa Brava.

Cestovateľom zo severu Slovenska by sa mohol hodiť írsky Ryanair na trase z Krakova do Barcelony-Girona, alebo Wizz Air z Katovíc priamo na hlavné barcelonské letisko El Prat (BCN).

Amazónia

Brazílska Amazónia

Takmer 2-miliónový brazílsky Manaus Vás očakáva v centre najrozľahlejšieho brazílskeho štátu Amazonas (s rozlohou 1,571 milióna km²). Zhruba 98% tohto územia pokrýva amazonská džungľa, najväčší dažďový prales planéty. Na hranici s Venezuelou sa týči v Guyanskej vysočine dramatická najvyššia hora Brazílie, pomerne ťažko dostupný vrchol Pico da Neblina (2994 m).

Z pulzujúceho Manausu sa máte možnosť vydať aj do celkom impresívneho Boa Visa v susednom brazílskom štáte Roraima, odkiaľ to už nebude ďaleko ani na rovnomennú Mt. Roraima (2810 m), položenú v blízkosti brazílsko-venezuelského-guyanského trojmedzia. Samotná plavba po impozantnom Amazone z Manausu do Tabatinga (posledného brazílskeho mesta pred hraničnou čiarou s Peru) a následne prípadne i do peruánskeho Iquitos zaberie niekoľko dní.

Peruánska Amazónia

Skvelý Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km západne od magického trojmedzia Tres Fronteras/Três Fronteiras, kde sa stretávajú hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších partií krajiny doputujete iba leteckou alebo lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu (Belém) Vás oddeľuje “len” 3600 km dlhá plavba loďou po majestátnom Amazone, jednej z najdlhších riek zemegule (cca 6400 km). Iquitos sa môže pochváliť unikátnou kultúrou, kde sa výrazne miešajú zvyky pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

0