VLetenky

Alžírsko s Vueling od 140 EUR

Ponuka leteckej spoločnosti Vueling na prehliadku málo navštevovaného a turizmom nepokazeného Alžírska patrí hlavne ostrieľaným dobrodruhom, ktorí nepodliehajú mediálnym “masážam” a preferujú trošku netypickejšie (aj náročnejšie) cestovateľské ciele mimo hlavného turistického prúdu (súčasne sa nedajú len tak ľahko odradiť administratívnymi prekážkami v podobe vízového procesu).

Spiatočné letenky do alžírskych miest Oran a Alžír sú v predaji za 140 EUR s odletom z príťažlivej katalánskej metropoly Barcelona. Reálnu dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v období od septembra 2013 do marca 2014.

Oran za 140 EUR

Do alžírskeho veľkomesta Oran sa z Katalánska dostanete s leteckou spoločnosťou Vueling za spomínanú pomerne atraktívnu sumu 140 EUR za spiatočnú letenku.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky nech poslúži odlet z barcelonského letiska El Prat (BCN) dňa 15. septembra a návrat z alžírskeho Oranu (ORN) dňa 22. septembra 2013.

Rezervácia letenky:
Barcelona – Oran za 140 EUR
Barcelona – Oran za 148 EUR (rezervácia v SJ)

Oran

Trištvrte-miliónový Oran, druhé najväčšie alžírske sídlo, Vás očakáva na brehoch Stredozemného mora v severozápadnej časti Alžírska. Nájdete ho zhruba 200 km od marockej hranice, pričom podobná vzdialenosť ho delí (po mori) aj od španielskej Almerie. Do hlavného mesta krajiny Alžír doputujete popri pobreží po prekonaní asi 400 km západným smerom. Prekrásny výhľad na Oran so širokým okolím si vychutnáte z Fort Santa Cruz, jednej z troch pevností situovaných v mestskej aglomerácii.

Alžír za 140 EUR

Rovnakú cenu vyjde Vašu cestovateľskú peňaženku či platobnú kartu spiatočná letenka s Vueling z katalánskej metropoly Barcelona do alžírskeho hlavného mesta Alžír.

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet zo španielskeho letiska Barcelona-El Prat (BCN) dňa 15. septembra s návratom z Alžíru (ALG) dňa 22. septembra 2013.

Rezervácia letenky:
Barcelona – Alžír za 140 EUR
Barcelona – Alžír za 148 EUR (rezervácia v SJ)

Alžír

Pozoruhodný 3,5-miliónový Alžír, hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej partii alžírskeho pobrežia Stredozemného mora. Nevynechajte Kasbah s malebnými uličkami, prekrásnou mešitou Ketchaoua a neobyzantskou bazilikou Notre Dame d’Afrique (s lanovkou a skvelým výhľadom na mesto). Medzi vynikajúce ukážky tradičnej architektúry v Alžíri patrí aj miestna “Veľká mešita”.

Letecké priblíženie do Barcelony

Do centra katalánskej kultúry Barcelona sa možno vcelku ekonomicky dopraviť z medzinárodného leteckého prístavu v Budapešti, pri využití konkurenčného boja “no frills” spoločností Ryanair a Wizz Air. Ryanair obsluhuje linku z Bratislavy na Barcelona-Girona/Costa Brava Airport. Ďalšou (o čosi ekonomicky náročnejšou) variantou bude španielsky Vueling z Viedne (a z Prahy).

Cestovateľom zo severu Slovenska by sa mohol hodiť írsky Ryanair do Barcelony-Girona z poľského Krakova, z Katovíc či z Rzeszówa. Wizz Air lieta taktiež z Katovíc na Barcelona-El Prat (BCN).

0