VLetenky

Alžírsko s Vueling od 131 EUR

Cap Carbon
Mys Cap Carbon pri stredomorskom meste Bejaia (foto: Ahlem mmd/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Ponuka aerolinky Vueling (dcérskej spoločnosti Iberia) na prehliadku masovým turizmom nepokazeného Alžírska patrí najmä ostrieľaným dobrodruhom, ktorí obľubujú netradičnejšie (aj náročnejšie) cestovateľské ciele mimo hlavného turistického prúdu (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do alžírskej metropoly Alžír sa dajú kúpiť za 131 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Za 135 EUR doletíte aj do mesta Oran.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) od mája do novembra 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Alžírska nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 5. júna a návratom z Alžíru (ALG) dňa 12. júna 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Alžír za 131 EUR (05.06.-12.06.2021)
Viedeň – Oran za 135 EUR (09.06.-16.06.2021)

VIE-ALG
Viedeň, Rakúsko – Alžír, Alžírsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Alžírsko

Impozantný Alžír

Pozoruhodný 3,5-miliónový Alžír, hlavné mesto krajiny, Vás očakáva v centrálnej časti alžírskeho pobrežia Stredozemného mora. Neobíďte Kasbah s malebnými uličkami, elegantnou mešitou Ketchaoua a neobyzantskou bazilikou Notre Dame d’Afrique (s lanovkou a výborným výhľadom na mesto). Medzi skvelé ukážky tradičnej architektúry v Alžíri sa radí aj miestna “Veľká mešita”.

Fotogenický Oran

Trištvrte-miliónový Oran, druhé najväčšie alžírske sídlo, Vás čaká na brehoch Stredozemného mora v severozápadnej partii Alžírska. Nájdete ho približne 200 km od marockej hranice, pričom podobná vzdialenosť ho delí (po mori) aj od španielskej Almerie. Z hlavného mesta krajiny Alžír sem docestujete popri pobreží po prekonaní asi 400 km východným smerom. Vynikajúci výhľad na Oran so širokým okolím si vychutnáte z Fort Santa Cruz, jednej z troch pevností v mestskej aglomerácii.

Impresívna Bejaia

Pôsobivá prístavná Bejaia sa rozkladá na brehoch Stredozemného mora, kde nájdete aj príjemné piesočnaté pláže (Aiguades). Mestu dominuje nesmierne dramatické pohorie Atlas (Tell Atlas) s príznačnou “Horou opíc” (Pic des Singes) v majestátnom národnom parku Gouraya alias “Parc national de Gouraya”. Stretnete tu aj celkom nezbedný a relatívne endemitický druh “makakov bezchvostých” (magot), ktorí sa vyskytujú prakticky iba v oblasti Atlasu.

0