VLetenky

Alžírsko s Alitaliou od 174 EUR

Ponuka leteckej spoločnosti Alitalia na prehliadku neprávom málo navštevovaného a masovým turizmom nezničeného Alžírska patrí predovšetkým ostrieľaným dobrodruhom, ktorí nepodliehajú mediálnym manipuláciám a preferujú netradičnejšie (aj náročnejšie) cestovateľské ciele mimo hlavného turistického prúdu a zároveň sa nedajú len tak ľahko odradiť administratívnymi prekážkami v podobe vízového procesu (s odletom z Krakova a možnosťou vzhliadnutia Ríma).

Spiatočné letenky do severoafrického Alžírska máte možnosť kúpiť za 174 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 5. februára do 28. februára 2014, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 21 dní a predaj do 4. februára. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu (a o trochu) vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve s odletmi počas horeuvedeného obdobia.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do Alžírska nech poslúži odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 28. februára a návratom z afrického Alžíru (ALG) dňa 8. marca 2014.

Rezervácia letenky:
Krakov – Alžírsko za 174 EUR (28.02.-08.03.2014)
Krakov – Alžírsko za 181 EUR (rezervácia v SJ)
Krakov – Alžírsko za 4918 CZK (rezervácia v ČJ)

Alžírsko

Rušný Alžír

Pozoruhodný 3,5-miliónový Alžír, hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej partii alžírskeho pobrežia Stredozemného mora. Nevynechajte Kasbah s malebnými uličkami, prekrásnou mešitou Ketchaoua a neobyzantskou bazilikou Notre Dame d’Afrique (s lanovkou a vynikajúcim výhľadom na mesto). Medzi úžasné ukážky typickej architektúry v Alžíri sa radí aj miestna “Veľká mešita”.

Fotogenický Oran

Trištvrte-miliónový Oran, druhé najväčšie alžírske sídlo, Vás očakáva na brehoch Stredozemného mora v severozápadnej časti Alžírska. Nájdete ho zhruba 200 km od marockej hranice, pričom podobná vzdialenosť ho delí (po mori) aj od španielskej Almerie. Z hlavného mesta krajiny Alžír sem doputujete popri pobreží po prekonaní asi 400 km východným smerom. Výborný výhľad na Oran so širokým okolím si vychutnáte z Fort Santa Cruz, jednej z troch pevností v mestskej aglomerácii.

Pôsobivá Bejaia

Impresívna prístavná Bejaia sa rozprestiera na brehoch Stredozemného mora, kde nájdete aj pohodové piesočnaté pláže (Aiguades). Mestu dominuje dramatické pohorie Atlas (Tell Atlas) s príznačnou “Horou opíc” (Pic des Singes) v impozantnom národnom parku Gouraya alias “Parc national de Gouraya”. Stretnete tu aj vcelku nezbedný a pomerne endemitický druh “makakov bezchvostých” (magot), ktorí sa vyskytujú v podstate len v oblasti Atlasu.

0