VLetenky

Alžírsko s Air France od 120 EUR

Cap Carbon
Alžírsky mys Cap Carbon v blízkosti stredomorského mesta Bejaia (foto: habib kaki/Flickr/CC0 1.0)

Ponuka spoločnosti Air France (z leteckej aliancie Sky Team) na prehliadku masovým turizmom nepokazeného Alžírska patrí hlavne ostrieľaným dobrodruhom, ktorí obľubujú netradičnejšie (i náročnejšie) cestovateľské ciele mimo hlavného turistického prúdu (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do alžírskej metropoly Alžír kúpite za 120 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase platnosti zimného letového poriadku (od novembra 2019 do marca 2020).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Alžírska nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 5. novembra a návratom z Alžíru (ALG) dňa 12. novembra 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Alžír za 120 EUR (05.11.-12.11.2019)

VIE-ALG
Viedeň, Rakúsko – Alžír, Alžírsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Alžírsko

Majestátny Alžír

Pozoruhodný 3,5-miliónový Alžír, hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej partii alžírskeho pobrežia Stredozemného mora. Nevynechajte Kasbah s malebnými uličkami, elegantnou mešitou Ketchaoua a neobyzantskou bazilikou Notre Dame d’Afrique (s lanovkou a vynikajúcim výhľadom na mesto). Medzi úžasné ukážky typickej architektúry v Alžíri sa radí i miestna “Veľká mešita”.

Fotogenický Oran

Trištvrte-miliónový Oran, druhé najväčšie alžírske sídlo, Vás očakáva na brehoch Stredozemného mora v severozápadnej časti Alžírska. Nájdete ho zhruba 200 km od marockej hranice, pričom podobná vzdialenosť ho oddeľuje (po mori) i od španielskej Almerie. Z hlavného mesta krajiny Alžír sem doputujete popri pobreží po prekonaní asi 400 km východným smerom. Výborný výhľad na Oran so širokým okolím si vychutnáte z Fort Santa Cruz, jednej z troch pevností v mestskej aglomerácii.

Pôsobivá Bejaia

Impresívna prístavná Bejaia sa rozprestiera na brehoch Stredozemného mora, kde nájdete i pohodové piesočnaté pláže (Aiguades). Mestu dominuje neskutočne magické pohorie Atlas (Tell Atlas) s príznačnou “Horou opíc” (Pic des Singes) v impozantnom národnom parku Gouraya alias “Parc national de Gouraya”. Stretnete tu i vcelku nezbedný a pomerne endemitický druh “makakov bezchvostých” (magot), ktorí sa vyskytujú v podstate len v oblasti Atlasu.

0

Add a Comment