VLetenky

Alžírsko s Air Algérie od 215 EUR

Ponuka priameho leteckého spojenia spoločnosti Air Algérie (zo strednej Európy) na prehliadku neprávom málo navštevovaného a masovým turizmom nepokazeného Alžírska patrí najmä ostrieľaným dobrodruhom, ktorí nepodliehajú mediálnym masážam a obľubujú netypickejšie (aj náročnejšie) cestovateľské ciele mimo hlavného turistického prúdu a súčasne sa nedajú len tak ľahko odradiť administratívnymi prekážkami v podobe vízového procesu (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do severoafrického Alžírska sa predávajú za 215 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú cesty do 26. októbra 2014, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 15. mája. Reálnu dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (s odletmi) od (začiatku) apríla do (polovice) júna 2014 (vrátane obdobia Veľkej noci a májových sviatkov).

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do Alžírska nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 16. apríla a návratom z Alžíru (ALG) dňa 23. apríla 2014 (t.j. termíny v priebehu veľkonočných sviatkov).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Alžír za 215 EUR (16.04.-23.04.2014)

Alžírsko

Pôsobivý Alžír

Pozoruhodný 3,5-miliónový Alžír, hlavné mesto krajiny, Vás očakáva v centrálnej časti alžírskeho pobrežia Stredozemného mora. Neobíďte Kasbah s malebnými uličkami, nádhernou mešitou Ketchaoua a neobyzantskou bazilikou Notre Dame d’Afrique (s lanovkou a výborným výhľadom na mesto). Medzi skvelé ukážky tradičnej architektúry v Alžíri sa zaraďuje aj miestna “Veľká mešita”.

Fotogenický Oran

Trištvrte-miliónový Oran, druhé najväčšie alžírske sídlo, Vás čaká na brehoch Stredozemného mora v severozápadnej partii Alžírska. Nájdete ho približne 200 km od marockej hranice, pričom podobná vzdialenosť ho delí (po mori) aj od španielskej Almerie. Z hlavného mesta krajiny Alžír sem docestujete popri pobreží po prekonaní asi 400 km východným smerom. Vynikajúci výhľad na Oran so širokým okolím si vychutnáte z Fort Santa Cruz, jednej z troch pevností v mestskej aglomerácii.

Impresívna Bejaia

Pôsobivá prístavná Bejaia sa rozkladá na brehoch Stredozemného mora, kde nájdete aj príjemné piesočnaté pláže (Aiguades). Mestu dominuje neuveriteľne dramatické pohorie Atlas (Tell Atlas) s príznačnou “Horou opíc” (Pic des Singes) v majestátnom národnom parku Gouraya alias “Parc national de Gouraya”. Stretnete tu aj celkom nezbedný a pomerne endemitický druh “makakov bezchvostých” (magot), ktorí sa vyskytujú prakticky iba v oblasti Atlasu.

0