VLetenky

Altaj s Transaero od 225 EUR

Altajská republika
Pohľad zo sedla Katu-Jaryk na kaňon rieky Čulyšman (foto: Serge Bystro/Flickr/CC BY 2.0)

Vcelku lákavú pozvánku na zážitkami nabitú návštevu grandióznej horskej ruskej Altajskej republiky pripravila letecká spoločnosť Transaero (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do ruského mesta Barnaul sú v predaji za 225 EUR s odletom z viedenského leteckého prístavu. V cene 246 EUR možno letieť aj z pardubického letiska.

Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu prvého kvartálu roku 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Altaja nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 16. marca s návratom z ruského Barnaulu (BAX) dňa 24. marca 2015 (za 225 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z českých Pardubíc (PED) dňa 6. marca s návratom z ruského Barnaulu (BAX) dňa 14. marca 2015 (za 246 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Barnaul za 225 EUR (16.03.-24.03.2015)
Viedeň – Barnaul za 225 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Barnaul za 238 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Barnaul za 6463 CZK (rezervácia v ČJ)

Pardubice – Barnaul za 246 EUR (06.03.-14.03.2015)
Pardubice – Barnaul za 249 EUR (rezervácia v NJ)
Pardubice – Barnaul za 251 EUR (rezervácia v SJ)
Pardubice – Barnaul za 6823 CZK (rezervácia v ČJ)

Pozn.: Odporúčame platbu (kreditnou) kartou (s možnosťou chargeback-u)

Barnaul a Altaj

Impresívny 600-tisícový Barnaul, administratívne centrum centrum Altajského kraja, Vás istotne nesklame. Čaká Vás na južnom okraji Západosibírskej nížiny, pri jednej z najdlhších svetových veľtokov Ob, ktorý ním “putuje” na svojej 3650-kilometrovej ceste od svojho hlavného prameňa spod najvyššej hory Altaja (na hranici s Kazachstanom) do znamenitého Obského zálivu v Severnom ľadovom oceáne.

Rusko, Kazachstan, Čína či Mongolsko?

Akčný rádius so širším okruhom približne 500 kilometrov v okolí Barnaulu zahŕňa nielen ruské sibírske veľkomestá ako Novosibirsk a Novokuzneck, ale aj pútavé oblasti v susedných krajinách ako severovýchodný Kazachstan (Semey), severozápadné Mongolsko (Ölgii) a severozápadnú Čínu (ich spoločným menovateľom bude opäť dramatické Altajské pohorie).

Za prítokmi Obu do Altajskej republiky

Vzhľadom na svoju polohu v “tesnom” susedstve s magickou Altajskou republikou bude pozoruhodný Barnaul vhodným východiskovým bodom na návštevu tohto prekrásneho ruského regiónu. Keďže vzdialenosti v najväčšej krajine sveta sa posudzujú trošku ináč ako v našich končinách, skúste sa vybrať smerom proti prúdu Obu (resp. jeho prítoku Katuň) vlakom do “neďalekého” Bijsku.

Odskočíte si aj do Mongolska?

Z Barnaulu doputujete aj autobusom (alebo prípadne letecky s Tomsk Avia) do Gorno-Altajsku (srdca Altajskej republiky), ktorý bude vstupnou bránou do nádherného pohoria Altaj (pravdepodobne najpríťažlivejšie horské scenérie z celého Ruska). Ďalších 500 km na juh Vás očakáva hranica s Mongolskom, za ktorou odhalíte krásy mongolskej partie fascinujúceho altajského masívu.

0