VLetenky

Altaj s Transaero od 179 EUR

Altajská republika
Najvyššia altajská hora Belucha (4506 m) s jazerom Akkem (foto: Franco Pecchio/Flickr/CC BY 2.0)

Vcelku pútavú pozvánku na zážitkami nabitú návštevu fenomenálnej horskej ruskej Altajskej republiky pripravila letecká spoločnosť Transaero (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky do srdca Altajskej republiky pod názvom Gorno-Altajsk sa predávajú za 200 USD (alebo v prepočte cca 179 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v období od konca septembra do konca októbra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Altaja môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 25. septembra s návratom z ruského mesta Gorno-Altajsk (RGK) dňa 5. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Gorno-Altajsk za 200 USD (25.09.-05.10.2015)

Barnaul a Altaj

Pôsobivý 60-tisícový Gorno-Altajsk, administratívno-kultúrne centrum Altajskej republiky, Vás určite nesklame. Očakáva Vás v oblasti riek Ob-Katuň, v blízkosti jedného z najdlhších svetových veľtokov Ob na jeho 3650-kilometrovej ceste od svojho hlavného prameňa pod Beluchou (najvyššou horou Altaja na hranici s Kazachstanom), do famózneho Obského zálivu v Severnom ľadovom oceáne.

Rusko, Kazachstan, Čína či Mongolsko?

Akčný rádius so širším okruhom zhruba 500 kilometrov v okolí Gorno-Altajska zahŕňa nielen ruské sibírske veľkomestá ako Barnaul, Novosibirsk a Novokuzneck, ale i atraktívne oblasti v susedných krajinách ako severovýchodný Kazachstan (Semey), severozápadné Mongolsko (Ölgii) a severozápadná Čína (ich spoločným menovateľom bude opäť magické Altajské pohorie).

Za prítokmi Obu v Altajskej republike alebo si odskočíte aj do Mongolska?

Vzhľadom na svoju polohu priamo v dramatickej Altajskej republike bude Gorno-Altajsk vstupnou bránou do prekrásneho pohoria Altaj (zrejme najpôvabnejšie horské scenérie z celého Ruska). Skúste sa vybrať proti prúdu Obu (resp. jeho prítoku Katuň), pričom smerom na juh Vás čaká hranica s Mongolskom, za ktorou objavíte krásy mongolskej časti fantastického altajského masívu.

0