VLetenky

Aljašské Aleutské ostrovy s Lufthansou od 983 EUR

Aljaška
Finger Bay a Sitkin Volcano na aleutskom Adak Island (foto: Paxson Woelber/Flickr/CC BY 2.0)

Navštíviť americké súostrovie Aleuty máte príležitosť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Lufthansa (Star Alliance) v spolupráci s partnerskými miestnymi aerolinkami (s odletom z Katovíc).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na aleutský Adak Island sa predávajú za 983 EUR s odletom zo spomínaného katovického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 25.12.2017-27.03.2018 a 01.12.-16.12.2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým na konci januára / začiatku februára 2018.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Aleuty nech poslúži odlet z poľských Katovíc (KTW) dňa 23. januára s návratom z amerického Adak Island (ADK) dňa 3. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Katovice – Adak Island (Aleuty) za 983 EUR (23.01.-03.02.2018)

Katovice - Adak

Aleuty (Aljaška)

Fascinujúca ostrovná reťaz Aleuty (dlhá takmer 2000 km), administratívno-politicky súčasť Aljašky, vytvára severný okraj tzv. pacifického “Ohnivého kruhu” (The Pacific Ring of Fire). Aleutské ostrovy nájdete v geografickej oblasti medzi americkým Aljašským polostrovom a ruským Kamčatským polostrovom (resp. “neďalekými” Komandorskými ostrovmi).

Mestečko Adak na rovnomennom ostrove Adak Island býva považované za najzápadnejšie mesto USA (leží viac na západ ako Havaj), ako aj za najjužnejšie (civilné) osídlenie samotnej Aljašky. Zároveň sa jedná o najzápadnejšiu lokalitu USA, kde sa bežný návštevník dokáže dostať (vzhľadom na veľmi obmedzenú prístupnosť ďalších ostrovov nachádzajúcich sa smerom na západ od Adak Island).

0