VLetenky

Aljašské Aleutské ostrovy s Lufthansou od 745 EUR

Aljaška
Západoaleutský Adak Island so Sitkin Volcano na horizonte (foto: Paxson Woelber/Flickr/CC BY 2.0)

Navštíviť americké súostrovie Aleuty máte príležitosť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Lufthansa (Star Alliance) v spolupráci s partnerskými miestnymi aerolíniami (s odletom z Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na aleutský Unalaska Island (Dutch Harbor) sa dajú kúpiť za 745 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II. Na Adak Island doletíte za 775 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 11.01.-15.04. a 01.10.-31.12.2018, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 19. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým na konci januára / začiatku februára 2018.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Aleuty nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 4. februára s návratom z Unalaska Island (DUT) dňa 11. februára 2018 (za 745 EUR).

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky na Aleuty môže byť odlet z Krakova (KRK) dňa 25. januára s návratom z Adak Island (ADK) dňa 10. februára 2018 (za 775 EUR).

Rezervácia letenky:
Krakov – Dutch Harbor (Unalaska Island) za 745 EUR (04.02.-11.02.2018)
Krakov – Adak (Adak Island) za 775 EUR (25.01.-10.02.2018)

Krakov - Adak

Aleuty (Aljaška)

Fantastická ostrovná reťaz Aleuty (dlhá skoro 2000 km), administratívno-politicky súčasť Aljašky, tvorí severný okraj tzv. pacifického “Ohnivého kruhu” (The Pacific Ring of Fire). Aleutské ostrovy nájdete v geografickej oblasti medzi americkým Aljašským polostrovom a ruským Kamčatským polostrovom (resp. “neďalekými” Komandorskými ostrovmi).

Adak Island

Mestečko Adak na rovnomennom ostrove Adak Island býva pokladané za najzápadnejšie mesto USA (leží viac na západ ako Havaj), ako aj za najjužnejšie (civilné) osídlenie samotnej Aljašky. Súčasne sa jedná o najzápadnejšiu lokalitu USA, kde sa bežný návštevník dokáže dostať (vzhľadom na veľmi obmedzenú prístupnosť ďalších ostrovov nachádzajúcich sa smerom na západ od Adak Island).

Unalaska Island

Aleutský Unalaska Island Vás očakáva asi 1300 km na juhozápad od pevninského aljašského Anchorage (vyše 3000 km severozápadne od Seattle). Rovnomenné mesto Unalaska má status najväčšieho mesta Aleutov (žije tu zhruba 80% celej ostrovnej populácie). V lokalite Dutch Harbor sa nachádza miestne letisko. V teplejšom období existuje pozemné spojenie (lodnou dopravou) s Kodiak Island (v blízkosti pevniny) v rámci tzv. “Alaska Marine Highway”.

0