VLetenky

Aljašské Aleutské ostrovy s Austrian Airlines od 711 EUR

Aljaška
Západoaleutský Adak Island s Mt. Moffett na horizonte (foto: Paxson Woelber/Flickr/CC BY 2.0)

Americké súostrovie Aleuty máte možnosť navštíviť vďaka ponuke spoločnosti Austrian Airlines (Star Alliance) v spolupráci s partnerskými miestnymi aerolinkami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na aleutský Adak Island sú v predaji za 711 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od augusta do októbra 2020.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Aleuty nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. augusta s návratom z amerického Adak Island (ADK) dňa 26. augusta 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Adak (Adak Island) za 711 EUR (11.08.-26.08.2020)

Viedeň - Adak

Viedeň, Rakúsko – Adak/Aleuty, Aljaška/USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Aleuty (Aljaška)

Fascinujúca ostrovná reťaz Aleuty (dlhá takmer 2000 km), administratívno-politicky súčasť Aljašky, vytvára severný okraj tzv. pacifického “Ohnivého kruhu” (The Pacific Ring of Fire). Aleutské ostrovy nájdete v geografickej oblasti medzi americkým Aljašským polostrovom a ruským Kamčatským polostrovom (resp. neďalekými Komandorskými ostrovmi).

Adak Island

Mestečko Adak na rovnomennom ostrove Adak Island býva považované za najzápadnejšie mesto USA (leží viac na západ ako Havaj), ako i za najjužnejšie (civilné) osídlenie samotnej Aljašky. Zároveň sa jedná o najzápadnejšiu lokalitu USA, kde sa bežný návštevník dokáže dostať (vzhľadom na veľmi obmedzenú prístupnosť ďalších ostrovov nachádzajúcich sa smerom na západ od Adak Island).

Unalaska Island

Aleutský Unalaska Island Vás čaká asi 1300 km na juhozápad od pevninského aljašského Anchorage (viac ako 3000 km severozápadne od Seattle). Rovnomenné mesto Unalaska má status najväčšieho mesta Aleutov (žije tu približne 80% celej ostrovnej populácie). V lokalite Dutch Harbor sa nachádza i miestne letisko. V teplejšom období existuje pozemné spojenie (lodnou dopravou) s Kodiak Island (blízko pevniny) v rámci tzv. “Alaska Marine Highway”.

0

Add a Comment