VLetenky

Aljašské Aleutské ostrovy s Austrian Airlines od 704 EUR

Aljaška
Aleutský ostrov Adak Island na západe súostrovia (foto: Paxson Woelber/Flickr/CC BY 2.0)

Americké súostrovie Aleuty si možno pozrieť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Austrian Airlines (Star Alliance) v spolupráci s partnerskými miestnymi aerolinkami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na aleutský Adak Island sú v predaji za 704 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 27. apríla 2022 do 28. februára 2023, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu septembra 2022.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Aleuty môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. septembra s návratom z amerického Adak Island (ADK) dňa 24. septembra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Adak (Adak Island) za 704 EUR (09.09.-24.09.2022)

Viedeň - Adak

Viedeň, Rakúsko – Adak/Aleuty, Aljaška/USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Aleuty (Aljaška)

Fascinujúca ostrovná reťaz Aleuty (dlhá takmer 2000 km), administratívno-politicky súčasť Aljašky, vytvára severný okraj tzv. pacifického „Ohnivého kruhu“ (The Pacific Ring of Fire). Aleutské ostrovy Vás očakávajú v geografickej oblasti medzi americkým Aljašským polostrovom a ruským Kamčatským polostrovom (resp. neďalekými Komandorskými ostrovmi).

Adak Island

Mestečko Adak na rovnomennom ostrove Adak Island býva považované za najzápadnejšie mesto USA (leží viac na západ ako Havaj), ako aj za najjužnejšie (civilné) osídlenie samotnej Aljašky. Zároveň sa jedná o najzápadnejšiu lokalitu USA, kde sa bežný návštevník dokáže dostať (vzhľadom na veľmi obmedzenú prístupnosť ďalších ostrovov nachádzajúcich sa smerom na západ od Adak Island).

Unalaska Island

Aleutský Unalaska Island nájdete cca 1300 km na juhozápad od pevninského aljašského Anchorage (vyše 3000 km severozápadne od Seattle). Rovnomenné mesto Unalaska má status najväčšieho mesta Aleutov (žije tu približne 80% celej ostrovnej populácie). V lokalite Dutch Harbor sa nachádza i miestne letisko. V teplejšom období existuje pozemné spojenie (lodná doprava) s Kodiak Island (v blízkosti pevniny) v rámci tzv. „Alaska Marine Highway“.

0