VLetenky

Aljašské Aleutské ostrovy s Austrian Airlines od 656 EUR

Aljaška
Západoaleutský Adak Island s Mt. Moffett na horizonte (foto: Paxson Woelber/Flickr/CC BY 2.0)

Americké súostrovie Aleuty možno navštíviť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Austrian Airlines (Star Alliance) v spolupráci s partnerskými miestnymi aerolíniami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na aleutský Adak Island sú v predaji za 656 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 18. februára do 30. novembra 2022, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 6. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu septembra 2022.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Aleuty môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. septembra s návratom z amerického Adak Island (ADK) dňa 21. septembra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Adak (Adak Island) za 656 EUR (06.09.-21.09.2022)

Viedeň - Adak

Viedeň, Rakúsko – Adak/Aleuty, Aljaška/USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Aleuty (Aljaška)

Fantastická ostrovná reťaz Aleuty (dlhá skoro 2000 km), administratívno-politicky súčasť Aljašky, tvorí severný okraj tzv. pacifického „Ohnivého kruhu“ (The Pacific Ring of Fire). Aleutské ostrovy Vás čakajú v geografickej oblasti medzi americkým Aljašským polostrovom a ruským Kamčatským polostrovom (resp. neďalekými Komandorskými ostrovmi).

Adak Island

Mestečko Adak na rovnomennom ostrove Adak Island býva pokladané za najzápadnejšie mesto USA (leží viac na západ ako Havaj), ako aj za najjužnejšie (civilné) osídlenie samotnej Aljašky. Súčasne sa jedná o najzápadnejšiu lokalitu USA, kde sa bežný návštevník dokáže dostať (vzhľadom na veľmi obmedzenú prístupnosť ďalších ostrovov nachádzajúcich sa smerom na západ od Adak Island).

Unalaska Island

Aleutský Unalaska Island nájdete asi 1300 km na juhozápad od pevninského aljašského Anchorage (vyše 3000 km severozápadne od Seattle). Rovnomenné mesto Unalaska má status najväčšieho mesta Aleutov (žije tu zhruba 80% celej ostrovnej populácie). V lokalite Dutch Harbor sa nachádza aj miestne letisko. V teplejšom období existuje pozemné spojenie (lodná doprava) s Kodiak Island (blízko pevniny) v rámci tzv. „Alaska Marine Highway“.

0