VLetenky

Aljašská Prudhoe Bay s Austrian Airlines od 695 EUR

Dalton Highway
Dietrich River pri Dalton Highway (foto: Dennis R. Green/Bureau of Land Management /Flickr/CC0)

Severoaljašskú Prudhoe Bay (koniec Pan-American Highway) máte príležitosť uvidieť pri využití ponuky spoločnosti Austrian Airlines (Star Alliance) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do aljašského Deadhorse (Prudhoe Bay) kúpite za 695 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 23. februára do 30. novembra 2022, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 6. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu septembra 2022.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. septembra s návratom z amerického Deadhorse (SCC) dňa 23. septembra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Deadhorse za 695 EUR (01.09.-23.09.2022)

VIE-SCC
Viedeň, Rakúsko – Deadhorse (Prudhoe Bay), USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Aljaška

Fascinujúca Aljaška – 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, má status najrozľahlejšieho a súčasne najriedkejšie osídleného štátu USA. Znamenité 300-tisícové Anchorage Vás očakáva v jej južnej časti. Za prehliadku určite stojí (na miestne pomery) “neveľmi vzdialený” skvelý národný park Denali National Park s najvyšším vrchom Severnej Ameriky – impresívnym Mount McKinley (6196 m), čo sa dá zrealizovať i železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks.

Ak sa vydáte opačným (t.j. južným) smerom, doputujete k úžasnému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími variantmi pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest bude buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná cesta na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

0