VLetenky

Aljaška s Delta Air Lines od 695 EUR

Chugach State Park
Na vrchole Eagle Peak (2120 m) v Chugach State Park (foto: Paxson Woelber/Flickr/CC BY 2.0)

Spoznať excelentnú Aljašku majú šancu nielen priaznivci chladnejších oblastí s tarifom spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do vcelku fotogenickej aljašskej metropoly Anchorage sú v predaji za 695 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 7. septembra 2015 do 26. júna 2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 22. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od októbra 2015 do marca 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Aljašku nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 20. októbra s návratom z amerického Anchorage (ANC) dňa 3. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Anchorage za 695 EUR (20.10.-03.11.2015)
Budapešť – Anchorage za 715 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Anchorage za 721 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Anchorage za 19409 CZK (rezervácia v ČJ)

Aljaška

Fantastická Aljaška – 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, má status najrozľahlejšieho a súčasne najriedkejšie osídleného štátu USA. Famózne 300-tisícové Anchorage Vás čaká v jej južnej partii. Za prehliadku istotne stojí (na miestne pomery) “neveľmi vzdialený” úžasný národný park Denali National Park s najvyšším vrchom Severnej Ameriky – pôsobivým Mount McKinley (6196 m), čo sa dá uskutočniť aj železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks.

Ak sa vyberiete opačným (t.j. južným) smerom, docestujete k skvelému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími alternatívami pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest bude buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná cesta na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

0