VLetenky

Aljaška s Delta Air Lines od 631 EUR

Aljašský fjord
Kosatky, ľadovce a fjordy – to všetko Vás očakáva na Aljaške (foto: Rennett Stowe/Flickr/CC BY 2.0)

Vzhliadnuť vynikajúcu Aljašku majú šancu nielen milovníci chladnejších oblastí so zaujímavým tarifom spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do aljašskej metropoly Anchorage kúpite za 725 USD (alebo v prepočte cca 631 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 21. augusta 2015 do 26. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v priebehu novembra 2015 a marca 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Aljašku nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 6. novembra s návratom z amerického Anchorage (ANC) dňa 20. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Anchorage za 725 USD (06.11.-20.11.2015)

Aljaška

Fascinujúca Aljaška – 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, má status najrozľahlejšieho a zároveň najriedkejšie osídleného štátu USA. Znamenité 300-tisícové Anchorage Vás očakáva v jej južnej časti. Za prehliadku určite stojí (na miestne pomery) “neveľmi vzdialený” skvelý národný park Denali National Park s najvyšším vrchom Severnej Ameriky – impresívnym Mount McKinley (6196 m), čo možno zrealizovať i železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks.

Pokiaľ sa vydáte opačným (t.j. južným) smerom, doputujete k úžasnému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími variantami pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest bude buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná cesta na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

0