VLetenky

Aljaška s Delta Air Lines od 614 EUR

Denali
Mount McKinley (6196 m), najvyšší vrch Severnej Ameriky (foto: Nic McPhee/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Navštíviť excelentnú Aljašku máte šancu pri využití tarifu spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolinkami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do aljašského Anchorage sa predávajú za 614 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety od 14. do 22. mája 2015, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 6. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve (s odletmi) počas uvedeného času platnosti tarifu.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Anchorage za 614 EUR (17.05.-25.05.2015)

Aljaška

Fantastická Aljaška – 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, má status najrozľahlejšieho a súčasne najriedkejšie osídleného štátu USA. Famózne 300-tisícové Anchorage Vás čaká v jej južnej partii. Za prehliadku istotne stojí (na miestne pomery) “neveľmi vzdialený” úžasný národný park Denali National Park s najvyšším vrchom Severnej Ameriky – pôsobivým Mount McKinley (6196 m), čo sa dá uskutočniť aj železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks.

Ak sa vyberiete opačným (t.j. južným) smerom, docestujete k skvelému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími alternatívami pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest bude buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná cesta na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

0