VLetenky

Aljaška s Delta Air Lines od 539 EUR

Anchorage
Chugach State Park blízko Anchorage (foto: Paxson Woelber/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Vzhliadnuť obdivuhodnú Aljašku máte možnosť so zaujímavom tarifom spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky do Anchorage (na juhu Aljašky) sú v predaji za 539 EUR s odletom z Mníchova (i ďalších nemeckých letísk). Za podobnú sumu možno letieť aj do Fairbanks (v centrálnej oblasti).

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.10.2015-29.02.2016 a 01.04.-23.06.2016, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 12. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Aljašku nech poslúži odlet z Mníchova (MUC) dňa 6. októbra s návratom z amerického Anchorage (ANC) dňa 20. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Mníchov – Anchorage za 539 EUR (06.10.-20.10.2015)
Mníchov – Anchorage za 565 EUR (rezervácia v NJ)
Mníchov – Anchorage za 571 EUR (rezervácia v SJ)
Mníchov – Anchorage za 15502 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava do/z Nemecka

Na pozemný presun do Mníchova (resp. viceversa) máte šancu využiť nasledovné varianty:
– autobusové spojenie spoločnosti Flixbus od 26,50 EUR z Bratislavy (od 19 EUR z Viedne)
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 39 EUR z Bratislavy (od 29 EUR z Viedne s Railjet)

Aljaška

Fantastická Aljaška – 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, má status najrozľahlejšieho a súčasne najriedkejšie osídleného štátu USA. Famózne 300-tisícové Anchorage Vás čaká v jej južnej partii. Za návštevu istotne stojí (na miestne pomery) “neveľmi vzdialený” úžasný národný park Denali National Park s najvyšším vrchom Severnej Ameriky – pôsobivým Mount McKinley (6196 m), čo možno uskutočniť aj železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks.

Ak sa vyberiete opačným (t.j. južným) smerom, docestujete k skvelému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími alternatívami pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest bude buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná cesta na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

0