VLetenky

Aljaška s Delta Air Lines od 458 EUR

Tracy Arm
Vskutku fotogenický aljašský fjord Tracy Arm (foto:Ian D. Keating/Flickr/CC BY 2.0)

Navštíviť vynikajúcu Aljašku máte šancu pri využití zaujímavého tarifu spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do amerického mesta Anchorage na Aljaške kúpite za 458 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 4. apríla do 22. mája 2016 (s ukončením ciest do 12.06.2016), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 24. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie letenky na Aljašku nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 19. mája s návratom z amerického Anchorage (ANC) dňa 5. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Anchorage za 458 EUR (19.05.-05.06.2016)

Aljaška

Fascinujúca Aljaška – 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, má status najrozľahlejšieho a súčasne najriedkejšie osídleného štátu USA. Znamenité 300-tisícové Anchorage Vás očakáva v jej južnej časti. Za prehliadku určite stojí (na miestne pomery) “neveľmi vzdialený” skvelý národný park Denali National Park s najvyšším vrchom Severnej Ameriky – impresívnym Mount McKinley (6196 m), čo sa dá zrealizovať i železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks.

Pokiaľ sa vydáte opačným (t.j. južným) smerom, doputujete k úžasnému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími variantami pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest bude buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná cesta na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

0